oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 4.4., 27.kolo
SFC Opava 
od  
 Bohemians 1905
Rozhovor – Václav Jurečka

Jurečka gólem z penalty trefil postup: Věřil jsem si

13.10.2018, autor Redakce
Opava – Na novém trávníku v Městských sadech byl zhruba deset minut, když po faulu na Kayambu odpískal rozhodčí Dubravský pokutový kop pro Opavu. Václav Jurečka přesvědčil Pavla Zavadila, že si na penaltu věří a uspěl. Díky jeho trefě Slezané oslavili vítězný návrat na domovský stadion a postup v MOL Cupu.

„Poslední dobou se mi moc nedařilo. Chtěl jsem to zvednout, a když se naskytla příležitost vzít si penaltu, neváhal jsem,“ přiznává Václav Jurečka. „Věřil jsem si, tak jsem si to vzal a vyšlo to. Jsem za to rád,“ dodává.

Ten si postavil míč a jihlavský záložník Levin mu jej z puntíku nesportovně odkopl. „Bohužel. Nedělá se to, ale byla tam asi frustrace soupeřů. Někdy se to stává,“ nedělá z toho vědu opavský útočník. „Soupeř se vás před penaltou vždycky snaží rozhodit. Chtělo to zachovat klidnou hlavu a nevšímat si. Byl jsem rozhodnutý, kam to kopnu,“ přiznává.

Zprvu to přitom vypadalo, že penaltu bude kopat Pavel Zavadil. „Popravdě si s ním musím ještě promluvit, ale jsem rád, že mi to nechal. Bylo potřeba zachovat klidné nervy. Chtěl jsem to uklidit do brány. Jsem rád, že mi to vyšlo. Postoupili jsme a já se od toho musím odrazit,“ hlásí Jurečka.

V 88. minutě neomylně vypálil k levé tyči, brankář Vysočiny Vízek si vybral druhou stranu a bylo hotovo. Opava měla postup v kapse. „Většinou koukám na gólmana, co udělá. Do poslední chvíle jsem čekal, kam udělá pohyb a poslal jsem míč na opačnou stranu,“ popisuje.

Návrat do Městských sadů tak Slezský FC podpořil vítězstvím. „Je fajn, že jsme po třech měsících nebo kolika zpátky doma. Naše domácí prostředí je specifické. Bylo super být znovu tady v Městských sadech,“ pochvaluje si Václav Jurečka. Duel navíc sledovala parádní návštěva – přes pět tisíc diváků. „Bylo to tím, že jsme tady hráli po dlouhé době, ale je to super,“ uzavírá.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies