oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 4.4., 27.kolo
SFC Opava 
od  
 Bohemians 1905
Preview: SFC – Příbram

Poprvé v lize doma! Slezský FC vyzve nováčka z Příbrami

26.10.2018, autor Redakce
Opava – Poprvé ve FORTUNA:LIZE doma a hned z toho bude souboj nováčků. Sobotní soupeř SFC z Příbrami začal dobře, dokonce remizoval na Spartě. V aktuální tabulce má čtrnáct bodů, o čtyři více než opavský tým.

Jenomže mimo je zraněný Slepička, odešel talent Matoušek a k tomu naposled přišel domácí debakl s Jabloncem v poměru 0:6.

„Příbram s Jabloncem sice prohrála 0:6, ale je třeba vzít v potaz, že měla tři gólovky. Navíc před týmem, který složil trenér Csaplár, klobouk dolů,“ nabádá trenér Ivan Kopecký k opatrnosti.

A má pravdu. Vždyť fotbalisté jako Rezek, Skácel, Mingazov, Fantiš, Švenger nebo Nitrianský mají velkou kvalitu, a to ještě Příbrami není k dispozici zraněný kanonýr Slepička. „Musíme si dát pozor na to, že Příbram je schopna hrát dobře směrem dopředu,“ pokračuje opavský stratég.

Na otázku, zda se dá očekávat taktická bitva, odpověděl: „Musíme mít obě fáze vyváženy. Nemáte šanci vyhrát, pokud nemáte dobře organizovanou defenzivu.“

Je jasné, že kvůli čtyřem žlutým kartám bude chybět opavskému výběru defenzivně založený Jan Schaffartzik. „Honza hrát nemůže, ale máme tady další hráče, kteří ho mohou nahradit. V tom problém nevidím,“ podotkl Ivan Kopecký. Je jednou z variant Jan Žídek? „Ano, budu nad ním přemýšlet,“ pronesl s nádechem tajemna Ivan Kopecký.

Sobotní zápas startuje v 15 hodin.

Důležité organizační informace

Změna trasy linky 218:

Z důvodu fotbalových utkání na Městském stadionu v Opavě dojde ke změně trasy MHD linky č. 218, která bude oproti původní trase přeložena (Sadová a nám. Sv. Trojice) projíždět po ulicích Rybářská a Jánská, kde budou umístěny přechodné zastávky.

Upozorňujeme také dopravní omezení v okolí fotbalového stadionu v době utkání.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies