oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Další výzva pro Opavu: Slezský FC v pondělí hostí Slavii

02.12.2018, autor Redakce
Opava – Lídr FORTUNA:LIGY z pražské Slavie se v pondělí představí na opavském stadionu. Sešívaní mají formu jako hrom, nebezpečného Stocha v sestavě, v křesle sportovního ředitele rodáka z nedaleké Hlavnice a bývalého útočníka Opavy Jana Nezmara.

A aby té opavské stopy v Edenu nebylo málo, velkou postavou je také reprezentační obránce Vladimír Coufal. Fotbalista, který také chvíli oblékal dres Slezského FC Opava.

Opava některé hráče ve středečním poháru se Spartou šetřila. Do této skupinky patřil i ten nejzkušenější, a to záložník Pavel Zavadil. „Ze Zlína si přivezl menší zranění, rozhodli jsme se, že ho pošetříme a nebudeme ho nasazovat ani během zápasu,“ řekl trenér Opavy Ivan Kopecký. „Potřebujeme ho mít v pořádku na Slavii,“ dodal kouč Slezského FC.

Proti Spartě nastoupili hráči, kteří toho v posledních zápasech moc nenahráli. Svým výkonem ale trenérovi pořádně zamotali hlavu. „Vím, co umí, a pevně věřím, že do budoucna jsou schopni ligu hrát. Jurečka, Juřena nebo Janetzký – všichni odvedli velmi dobré výkony. Nechci ale opomenout Řezníčka, Schaffartzika. Nastoupit po dlouhé době do utkání a zrovna se Spartou není jednoduché, skvěle zachytal Vilda Fendrich. Musím přiznat, že o sestavě na Slavii nemám ještě úplně jasno,“ pronesl s tajemným tónem v hlase opavský stratég.

Po Baníku a Spartě také čeká na opavské fanoušky další bonbónek. „Jsou to krásné zápasy jak pro nás, tak pro lidi. Slavia má velkou kvalitu, ale hráči se přesvědčili, že se dá hrát s každým. Na zápas se těšíme. Věřím, že se nám podaří bodovat,“ uzavřel Ivan Kopecký.

Duel má výkop v pondělí 3. prosince od 18 hodin.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies