oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.2., 23.kolo
SFC Opava 
od 14:30
 Olomouc
Rozhovor – Jaroslav Svozil

Svozil stráví derby na tribuně: Budou to větší nervy než na hřišti

08.02.2019, autor Redakce
Opava – Prakticky hned po svém příchodu se vypracoval v jednoho z klíčových mužů Slezského FC Opava. Obránce Jaroslav Svozil je pevným pilířem opavské defenzivy, jenže v Karviné bude chybět. Odpykává si totiž stopku po čtyřech žlutých kartách.

„Budou to nervy. Chystám se tam a klukům budu držet palce na tribuně, abychom to zvládli, protože je to jedno z hodně důležitých utkání. Od vstupu se můžeme odrazit, ale čeká nás ještě hodně zápasů,“ říká na úvod Jaroslav Svozil.

Jak utkání svého týmu, do kterých nemůže nastoupit, vnímá? Je nervóznější, nebo naopak víc v klidu? „Na tribuně jsou to větší nervy než na hřišti. Člověk z tribuny vidí víc, přitom by chtěl týmu pomoci na trávníku. Situace je bohužel taková, jaká je. Budu se s tím muset smířit,“ pokračuje. „Na druhou stranu jsem si to vybral teď. Odškrtnu si to a snad už stát nebudu,“ dodává.

Slezský FC nečeká jednoduchý start jara. V sobotu má před sebou derby v Karviné, pak jede do Jablonce a následně doma vyzve plzeňskou Viktorii. „Jsou to pikantnější zápasy. Myslím si, že pro nikoho není start jednoduchý. Týmy jsou strašně vyrovnané stejně jako celá tabulka. Tedy až na několik výjimek v horních patrech. Jak jsem říkal, každý zápas bude těžký. Dneska si člověk nevybere,“ tvrdí spolehlivý stoper.

Opavský kádr doznal v zimní přestávce několika změn. Odešli Joel Kayamba, Nemanja Kuzmanović i David Puškáč. Ve Slezsku nově působí Endy Opoku Bernadina, Bijde Manzia a Bronislav Stáňa. Jak nové tváře zapadly do kabiny? „Kluci jsou super. Broňu znám už ze Znojma a vím, že je to super borec. Myslím, že k nám zapadli fajn. Uvidíme, jak se jim bude dařit v mistrácích. Přáteláky jsou jedna věc a mistrák je věc druhá. Uvidíme, jak to bude pokračovat. Myslím si, že všichni budou posilou a podaří se nám všem náš cíl.“

Svozil setrval v Opavě: Máme tady rozjetou práci

Jednoznačnou prioritou je záchrana. Nemíří ale Opava výš? „Slyšel jsem nějaké varianty, ale pro nás bude hlavní vyhnout se baráži o záchranu. Chceme se pohybovat v klidných vodách. Tím ale neříkám útočit na Evropskou ligu, to jsou moc vysoké cíle. Byl bych skromnější,“ hlásí Svozil.

Slezský FC se po nepovedeném úvodu podzimu, který částečně strávil v brněnském azylu, rozehrál k velmi dobrým výkonům. „Třeba závěr podzimu nám vyšel parádně. Brněnský azyl pro nás nebyl příjemný, ale s tím jsme do toho šli. Je rozdíl, zda přijde dva tisíce diváků na cizí stadion, nebo šest tisíc na náš domácí. Tady zná 90 % hráčů každý drn. Hraje to velkou roli, šlo to znát,“ přiznává.

„Někdo říká, že bodů mohlo být více. Já jsem ale zastáncem toho, že jich klidně mohlo být i méně a dívali bychom se na to úplně jinak. 23 bodů je pro nás přijatelných. Můžeme se od nich odpíchnout,“ velí Svozil.

O jeho služby v zimě projevilo zájem několik klubů, olomoucký odchovanec ovšem pokračuje v Opavě. „Nějaké varianty ve hře byly, ale po domluvě s manažerem a s rodinou jsem se rozhodl, že chci pokračovat v práci tady. Když se něco naskytne příští rok, nebo jindy, uvidíme. Teď se ale soustředím na Opavu. Máme tady rozjetou práci, kterou musíme dokončit,“ uvědomuje si.

Pozoruje i svou mateřskou Sigmu? „Sleduji ji po očku. Klukům samozřejmě fandím, ale bylo super, kdyby zůstali pod námi a nepřeskočili nás. (směje se) Uvidíme. Každý máme nějakou pozici. Oni jsou na tom teď trochu hůř, ale před baráží všechny čeká jedenáct utkání. Uvidíme, jak to dopadne,“ uzavírá Jaroslav Svozil.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies