oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 12.8., příp.
Rapid Vídeň 
od 17:00
 SFC Opava
Očima trenéra

Hráčům nemám co vyčíst, tvrdí Kopecký. Mrzí ho polovlastní góly

26.02.2019, autor Redakce
Opava – Slezané neodehráli s úřadujícím šampionem z Plzně špatný zápas, s Viktorií drželi krok, jenže je zlomily dvě chyby, které Západočeši potrestali. Jak viděl pondělní duel opavský kouč Ivan Kopecký?

„Podali jsme velmi dobrý výkon. Řekl bych, že po zápasech v Karviné a v Jablonci to byl náš nejlepší výkon, ale paradoxně nemáme ani bod. Udělali jsme zbytečnou penaltu, za kterou jsme zaplatili. V těchto zápasech rozhodují právě tyto detaily,” říká na úvod.

„Jinak jsme se kromě dvou gólových momentů chovali ve vápně dobře. Měli jsme i situace vepředu, které jsme mohli řešit klidněji. Byly tam i okamžiky, kdy se dala pískat penalta na Smolu,” myslí si trenér Slezského FC.

V roli soupeře zavítal do Městských sadech fanoušky oblíbený Joel Kayamba. „Měl tam jednu střelu po odraženém míči, ale jinak jsme na něj byli připraveni stejně jako na celou Plzeň, ale bohužel. Naše chování v šestnáctce by mohlo být v určitých pasážích lepší. Vidím tam nedůslednost,” pokračuje Ivan Kopecký.

Výborně si vedl stoper Jaroslav Svozil, který poctivě gumoval plzeňského útočníka Tomáše Chorého. V 79. minutě ho ale neuhlídal při pasu Kayamby a Opava inkasovala podruhé. „Jarda podává velmi dobré výkony, je to náš stěžejní hráč. Góly si zatím na jaře dáváme sami, tohle jsou v podstatě polovlastní branky. Když se jich nevyvarujeme, bude to problém,” tuší zkušený kouč.

Byť Opavští tlačili, kontaktní gól střídajícího Juřeny přišel až v nastaveném čase. „Zkorigování výsledku přišlo pozdě. Je škoda, že jsme zápas nedotáhli k bodovému zisku. Dá se říct, že hráčům nemám co vyčíst. Všichni viděli v jakém průběhu utkání probíhalo. Trochu cítím křivdu,” uzavírá Kopecký.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies