oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 26.10., 14.kolo
Slovácko 
od 14:30
 SFC Opava
Péče o hřiště

Hřiště chceme v top formě, říká Rovňan

14.03.2019, autor Redakce | FOTO: sfc.cz
Opava – Brzký start jara se podepsal také na kvalitě hracích ploch. Díky příznivým klimatickým podmínkám trénují fotbalisté prvoligového A-mužstva od začátku února převážně na travnatých hřištích.

Vzhledem k tomu, že teprve nyní začíná vegetační období, využili jsme teplých předjarních dní k menším regeneračním zásahům na hlavní hrací ploše a tréninkových hřištích.

Na hlavním hřišti došlo k dosetí 200 kilogramů travního semene diskovou sečkou. „Travní semeno je dávkováno mezi dvojici disků, které povrch proříznou a osivo dávkují do přesně nastavené hloubky tak, že žádné nezůstává na povrchu,” vysvětluje technický ředitel Slezského FC Opava Jaroslav Rovňan. „Pravidelným doséváním se zvyšuje hustota a pokryvnost trávníků,” dodává jedním dechem.

Ihned po dosetí prošlá celá hrací plocha aerifikací, která slouží především ke snížení zhutnění půdy, zvýšení obsahu vzduchu v kořenovém systému a k lepšímu odvodu vody z hrací plochy i dokonalejšímu přísunu živin ke kořenům. „Provzdušněny byly i obě tréninkové plochy za koupalištěm. Na hlavním hřišti se provedla aerifikace do hloubky 16 centimetrů, na tréninkových plochách do hloubky 20 centimetrů,” upřesňuje Jaroslav Rovňan.

Všechna hřiště byla následně zahnojena jarními hnojivy, a jestliže to počasí dovolí, budou v následujících dnech tréninkové plochy zatěžovány také ostatními mužstvy Slezského FC Opava. Hřiště tak budou na jejich příchod dobře připravena.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies