oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 2
Pov. Bystrica 2
středa 6.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Jastrzebie

Reklamní partner nesložil dohodnutých 18 milionů

17.05.2019, autor Tisková zpráva
Opava – Slezský fotbalový club Opava se ke konci roku 2018 dostal do závažných ekonomických potíží. Fotbal muselo mimořádně zachraňovat město, aby nedošlo k úpadku.

Jedním z hlavních důvodů ekonomického kolapsu klubu a ohrožení hry v I. lize byla nezaplacená faktura za reklamní plnění od generálního partnera – firmy OpavaNet a.s. Dluh vůči fotbalovému klubu vznikl už v červnu roku 2018, kdy fotbalový klub i firmu OpavaNet a.s. vedla tatáž osoba – pan Marek Hájek.

Kdyby společnost OpavaNet finance za reklamní plnění zaplatila, nemuselo se z městské kasy vytáhnout záchranných 24 milionů korun.

Primátor města Tomáš Navrátil několik měsíců hledal s firmou OpavaNet řešení, jak dluh zaplatit. OpavaNet navrhnul a smluvně potvrdil, že složí částku 18 milionů na dohodnutý bankovní účet a po zaplacení se budou hledat cesty, jak celou věc smírně a bez právníků uzavřít. Fotbalový klub marně čekal na slíbené složení peněz na účet města, které tam dle dohody měly být doručeny do pátku 3. 5. 2019.

„Smlouvu o složení peněz navrhnul a odsouhlasil sám předseda představenstva firmy OpavaNet Marek Hájek. Proto je nepochopitelné, proč tuto smlouvu podepsal, když ji obratem porušil. Na Okresním soudu v Opavě je podána iniciační žaloba, kterou rozšíříme o celou dlužnou částku. OpavaNet dluh popírá, leč k vystavení faktury dal pokyn jejich vlastní předseda představenstva. Vedení města a fotbalového klubu nezbývá nic jiného, než se bránit soudní cestou,“ vysvětluje právník zastupující město v této záležitosti JUDr. Miroslav Cák.

Podepsaná smlouva, kterou společnost OpavaNet a.s. porušila, je k tiskové zprávě přiložena.