oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Opavští mladíci přepsali historii! Z Ondrášovky vezou bronz

25.05.2019, autor Redakce
Opava – Tak to tu ještě nebylo, fotbalisté opavské dvanáctky přepsali historii! Na populárním a uznávaném Ondrášovka cupu urvali svěřenci trenérů Jana Hrušky mladšího a Martina Prohászky luxusní bronzové medaile.

Po úspěšné podzimní kvalifikaci odcestovali mladší žáci SFC Opava na finálový turnaj Ondrášovka Cupu. Letošní ročník se uskutečnil v Šumperku, kde se sešla celá republiková špička. Turnaje se zúčastnilo celkem čtyřiadvacet týmů z celé ČR. Družstva byla jako každoročně rozdělena do čtyř skupin, ve kterých se soupeřilo o postup do zlaté, stříbrné a bronzové části turnaje.

Mladším žákům Opavy se povedlo vyhrát základní skupinu a druhý hrací den tak měřit síly s dalšími sedmi nejlepšími týmy turnaje ve zlaté skupině. Nakonec v turnaji s bilancí třech vítězství, třech remíz a jednou prohrou skončili třetí o bod za Spartou Praha a o dva body za Slavií Praha.

Svou radost z bronzových medailí ještě umocnili vítězstvím ve vložené driblingové soutěži Top4Football challenge. Do Šumperka si našli cestu také Tomáš Ujfaluši a Marek Heinz. Oba dva si během dne vyzkoušeli pod taktovkou Pavla Čapka role komentátorů přímých přenosů ze zápasů. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Nicholas Alain Fatoma z Football Talent Academy Praha, nejlepším brankářem Adam Kolínek z Dukly Praha a nejlepším střelcem Šimon Wölfl ze Sparty Praha.

„Mám radost za kluky. Oba dva hrací dny jsme z nich s Martinem Prohászkou cítili obrovské odhodlání a chuť jít do každého zápasu na totální maximum. Je fakt, že způsob toho turnaje je velmi náročný na herní kvalitu i mentální odolnost. Obojí nám fungovalo,“ pochvaloval si Jan Hruška mladší.

„Už v loňském ročníku to vypadalo dobře a říkal jsem si, že bude těžké výkon zopakovat. Nakonec se to povedlo ještě lépe a je z toho medaile. Je to krásný úspěch všech lidí, kteří se v Opavě starají o mládež. Klukům přeji, aby tyto výkony byli schopni dlouhodobě opakovat, aby měli do fotbalu celou svou kariéru chuť tak jako na tomhle turnaji, aby byli pokorní a měli respekt k soupeři, ale aby se žádného soupeře nebáli. Není proč, jasně dokázali, že jsou schopni si to na férovku rozdat úplně s kýmkoliv,“ doplnil trenér opavské dvanáctky.

Výsledky tkání v základní skupině:
SFC Opava U12 – FC MAS Táborsko 1:1 (Višňa)
SFC Opava U12 – RMSK Nový Bydžov 2:0 (Višňa, Strnadel)
SFC Opava U12 – SK Sparta Kolín 1:1 (Gebauer)
SFC Opava U12 – FK Pardubice 1:0 (Andrle)
SFC Opava U12 – MFK Vyškov 6:0 (Višňa 2, Jančík 2, Bořek Binar, Prohászka)

Výsledky utkání ve zlaté skupině:
SFC Opava U12 – SKP České Budějovice 0:0
SFC Opava U12 – Dukla Praha 4:0 (Višňa 2, Kožík 2)
SFC Opava U12 – FK Mladá Boleslav 2:2 (Tkaczyk, Jančík)
SFC Opava U12 – Sparta Praha 0:0
SFC Opava U12 – Slavia Praha 0:1
SFC Opava U12 – Zlín 3:1 (Višňa 2, Jančík)

Konečné pořadí:
1. Slavia Praha, 2. Sparta Praha, 3. SFC Opava, 4. Dukla Praha, 5. Zlín, 6. FK Pardubice, 7. FK Mladá Boleslav, 8. SKP České Budějovice, 9. FK Šumperk, 10. Sigma Olomouc, 11. FC Hradec Králové, 12. FC Slovácko, 13. FK Ústí nad Labem, 14. FTA Praha, 15. RMSK Nový Bydžov, 16. SK Sparta Kolín, 17. FC Vítkovice 1919, 18. MFK Frýdek Místek, 19. FK Vysočina Jihlava, 20. FC Sparta Brno, 21. Junior Chomutov, 22. FC MAS Táborsko, 23. SK Kladno, 24. MFK Vyškov.


Sestava FC Opava U12:
Horní řada zleva: Jan Hruška mladší (trenér), Petr Kutálek, Jonáš Gebauer, Florián Višňa, Jakub Pavlíček, Miroslav Andrle, René Kožík, Alex Klimeš, Martin Prohászka (trenér).
Dolní řada zleva: Ondřej Strnadel, Mikuláš Tkaczyk, Dominik Maitner, Bořek Binar, Jakub Jančík, David Binar, Tomáš Haloda, Jakub Prohászka, Jakub Včelný.