oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 31.5., 26.kolo
FK Teplice 2
Slezský FC Opava 2
středa 3.6., 27.kolo
SFC Opava 
od 18:00
 Bohemians 1905
Rozhovor – Pavel Zavadil

Nachystaní jsme dobře, věří Zavadil. Do fotbalu má obrovskou chuť

13.07.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Už dávno mohl sedět s nohama nahoře a na fotbal koukat jen doma z gauče nebo v hospůdce u piva. Pavel Zavadil ale končit nehodlá a ve 41 letech má před sebou další ligovou sezonu.

Nejzkušenějšího hráče opavského kádru zdobí touha, elán a velká chuť. Když mluví o fotbale, září mu oči. Na hřišti nechá všechno, pro svůj tým by se rozdal a už v neděli na stadionu Českých Budějovic znovu potáhne Slezský FC do ligové vřavy.

Pavle, co nevidět se Slezským FC vstoupíte do nové sezony. Jak jste připraveni?
Příprava byla celkem dobrá. Všichni už se těšíme, až to vypukne, protože když je příprava kratší, bývá to lepší. Člověk radši hraje mistrovské zápasy než trénuje a hraje přípraváky. Vydařila se nám generálka, hlavně výsledkově. Samozřejmě tam byly nějaké nedostatky, ale mělo to parametry. Nachystaní jsme dobře.

Jaká je síla opavského kádru, který v létě prošel několika změnami?
Odešel nám nejlepší střelec, Smolič (Tomáš Smola - pozn. red.) měl fantastickou sezonu. Bude těžké ho nahradit, ale myslím si, že kluci, kteří přišli, kvalitu mají. Jsou snaživí a mají obrovskou chuť tady něco dokázat, což je první předpoklad, aby se jim u nás dařilo. Zapadli k nám velmi dobře, naše kabina funguje výborně a na to se tady hraje. Klade se na to důraz. Je třeba jim pomoct, protože liga je něco jiného než přípravné zápasy, ale myslím si, že v nich je potenciál.

Poslední posilou je Pavel Šulc, který by mohl být vaším synem...
Je to mladý kluk, který je velmi talentovaný. Odehrál dobrou sezonu v Jihlavě, určitě má potenciál. Je to hráč Plzně a bude záležet jen na něm, jak se s tím tady popasuje. Liga je o stupínek výš než druhá liga, kterou teď hrál, ale šanci dostane. Má tady vedle sebe velmi dobré hráče, kteří si dokážou na hřišti vyhovět. Je rychlý, dravý. Uvidíme, jak si povede.

V uplynulé sezoně jste si uměli často pomoct standardkami. Čekáte, že i teď budou vaší silnou zbraní? Urostlého Tomáše Smolu může ve vápně nahradit René Dedič...
Hlavně v domácím prostředí jsme z nich hodně těžili. Máme na to typy hráčů. Renda Dedič mezi ně bude určitě patřit, protože má výšku i sílu a na tréninku dokazuje, že je gólový. Do našeho stylu se hodí. Může se tady ukázat a hodně nám pomoct. Je třeba, aby si co nejdřív zvykl na ligu, ale určitě nám pomůže.

Během minulého ročníku jste museli bojovat s azylem v Brně, s nečekaným koncem trenéra Skuhravého a přes všechny peripetie jste se dokázali přenést a vyhnout se baráži. Tím by mužstvo mělo získat sebejistotu, že?
Jo, souhlasím s tím. Na mužstvu je to vidět. Sezona v lize hráčům obrovsky pomohla a problémy, které byly, naše mužstvo ještě více zocelily. Jasně se ukázal charakter mančaftu. Takhle by to mělo vypadat. Ohromně nás to posílilo. Teď sice hrajeme první zápas v Českých Budějovicích, ale od začátku budeme hrát v domácím prostředí v Opavě. Je třeba to chytit hned od začátku za pačesy, abychom něco nemuseli dotahovat v pátém, šestém kole, jak se nám stalo v Brně. Jsme poučeni a dáme si na to pozor. Už do Českých Budějovic jedeme s plnou vážností, určitě tam chceme něco uhrát.

Před vámi je další ligová sezona, ve 41 letech budete v nejvyšší soutěži opět nejstarším hráčem. Co vás žene dopředu?
Mám obrovskou chuť a zdraví drží. Žene mě další sezona v lize. Moc se těším. V přípravě jsem odtrénoval dá se říct všechno, takže kondičně jsem na tom velmi dobře. Jsem připravený a těším se, až to v neděli vypukne.

I fanoušci mají po fotbale velký hlad, jak bylo vidět na generálce...
Přesně tak. Lidi přišli a na sezonu se těší stejně jako my hráči, což je dobře. Je vidět, že uplynulá sezona, kdy jsme se zachránili, byla prací nás všech. Ať už vedení, realizačního týmu, hráčů i fanoušků, kteří nás podporovali, i když se nám nějakou dobu nedařilo. Tohle si člověk uvědomí až později. Jsem za to rád, protože lidé při nás drží a je tady vždycky fantastické fotbalové prostředí. Když vám soupeři po zápase řeknou, že je radost hrát na takovém stadionu před tímto publikem, je vidět, že to funguje.

Během podzimu odehrajete dvě slezská derby s Baníkem. Budou mít tyto zápasy ještě větší náboj vzhledem k pohybu hráčů na trase Opava – Ostrava?
Skrz tyhle hráčské přesuny je to ještě větší zpestření. Už jsme se o tom bavili, že derby je brzo. Je to hned náš druhý domácí zápas. Bude plný stadion a čekám bojovné utkání. Bude to válka po všech směrech, ale takhle to má být. Jen si přeji, aby to dopadlo jako poslední zápas tady. Vše proběhlo v pořádku a myslím si, že i fotbal byl fantastický a diváci to ocenili. Těšme se na to.

Jsou právě tahle velká utkání důvodem, proč vás to pořád tolik táhne na hřiště?
Musím říct, že tyhle zápasy – ať už největší derby s Baníkem, nebo zápasy se Spartou, Slavií a Plzní beru ještě o stupeň výš. Vnímám atraktivitu těchto utkání, zároveň ale musím říct, že pro mě je svátkem každý ligový zápas. Moc se těším na sezonu, i kabina. Nemůžeme se dočkat, až to vypukne.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies