oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Slezský FC před startem sezony: Chceme se vyhnout baráži

12.07.2019, autor Klub
Opava – Nová sezona FORTUNA:LIGY už klepe na dveře, Slezský FC do ní vstoupí nedělním duelem v Českých Budějovicích. Za hlavní cíl si Opava dává záchranu v nejvyšší soutěži. Co ještě zaznělo na tiskové konferenci?

Na úvod si vzal slovo Alois Grussmann. „Uplynulá sezóna pro nás byla úspěšná. Zachránili jsme se, a oproti loňsku začínáme skutečně doma v našem zázemí, což je pro nás velice důležité,“ pochvaloval si sportovní manažer Slezského FC, který přivedl během letní pauzy do týmu několik nových tváří.

„Věřím, že budeme konkurenceschopní, chceme se s tím poprat. Kluci rok kopali ligu, takže nasbírané zkušenosti mohou nyní prodat. Spoléháme i na fanoušky, je to naše síla. Jejich podpora může být větší než loni, protože jim odpadnou náročné přejezdy do Brna,“ zmínil někdejší výborný záložník tradičního „dvanáctého hráče“ Opavských.

Přípravu na nový ročník FORTUNA:LIGY zhodnotil trenér Ivan Kopecký: „Sehráli jsme šest utkání. Až sezóna nám ukáže, jak na tom jsme, a jak kvalitně jsme přípravné zápasy sehráli,“ uvědomuje si. „Na kraj zálohy přišel Karol Mondek, Pavel Šulc by měl nastupoval na postu desítky. Příchodem Knejzlíka jsme chtěli zvýšit konkurenci na levé straně. Dedič by měl suplovat roli Smoly, který odešel. Věřím, že tihle noví hráči pro nás budou přínosem,“ pronesl na adresu nových hráčů.

„Měli bychom udělat vše, abychom se vyhnuli nepříjemné baráži. Kluci mají charakter a cítí to stejně,“ dodal devětačtyřicetiletý stratég, na něhož navázal i kapitán Jan Žídek. „Dost jsme potrénovali. Ukázali jsme, co v nás je. Doufám, že zopakujeme minimálně výkony z poslední sezóny,“ přeje si důrazný bek.

Vyšší komfort pro fanoušky? E-shop i aplikace

V podobném duchu jako trenér Kopecký hovořil i klubový ředitel Petr Machovský. „Chceme, aby kluci ze sportovního úseku měli vytvořeny dobré podmínky a klid. Rádi bychom byli nad pomyslnou čarou baráže, abychom se nemuseli strachovat o záchranu. Klub je v rámci funkčnosti stabilizovaný,“ ubezpečil přítomné.

I v nové sezóně se bude moci Opava spoléhat na služby obránce Jaroslava Svozila. „Po sezóně jsme si sedli s vedením a domluvili se, za jakou cenu může být uvolněn. Žádná taková nabídka nepřišla. Jarda je nadstandardní ligový stoper, a tak i jeho cena musí být nadstandardní. Jsem rád, že zůstal,“ osvětlil situaci Grussmann. I on měl v létě nabídky z jiných klubů, avšak zůstal nadále věrný žlutomodrým barvám.

Opavský klub i nadále hledá majoritního vlastníka. „O odkup majoritního podílu má zájem privátní osoba spojená s jedním klubem z Buenos Aires. Firma zájemce sídlí ve Španělsku. Fyzicky se tady byl podívat v červnu. Fáze je realizována s našimi právníky. Chceme podepsat smlouvu o mlčenlivosti,“ nastínil situaci Machovský.

Ten by rád v nové sezoně zlepšil servis pro klubové příznivce. „Fanoušek je pro nás strašně důležitý, pro mě osobně je na prvním místě. Chceme vylepšit komfort diváckého zámezí na stadionu. Rádi bychom zkvalitnili fanshop, za měsíc máme v plánu spustit demoverzi e-shopu. Do roka pak chceme vytvořit aplikaci na telefon,“ prozradil některé z novinek ředitel Slezského FC. „Podpory našich fanoušků si velice vážíme. Těšíme se na ně v prvním domácím utkání s Příbramí,“ zakončil Machovský tiskovou konferenci.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies