oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 16.10., 11.kolo
Příbram 
15:30
 SFC Opava

Kopecký po první výhře: Bodů si vážíme, ale musíme přidat

15.07.2019, autor Redakce
České Budějovice – Opavští fotbalisté úvodní vystoupení v nové sezoně FORTUNA:LIGY zvládli. Na jihu Čech loupili u ligového nováčka z Českých Budějovic. Jak utkání viděl kouč Slezského FC Ivan Kopecký?

„Musím říct, že první poločas jsme sehráli, jak jsme si řekli. Byli jsme dobře organizovaní a vyráželi jsme do brejků. Ukázali jsme dobré kombinace, ale chybělo nám lepší řešení ve finální fázi. Soupeř hrozil hlavně ze standardek. Při střele Kladrubského nás podržel Vilda Fendrich. První gól byl pro nás probuzení,“ pustil se do zápasového hodnocení Ivan Kopecký.

Po změně stran ovšem domácí Dynamo přitlačilo Opavu. „Říkali jsme si, že do druhé půle vstoupíme aktivně, ale druhý poločas byl opak prvního. Nechali jsme se zatlačit, soupeř měl spoustu rohů a centrů. Nedařilo se nám delší dobu podržet balon,“ posteskl si trenér Slezského FC.

„Hlavně naši stopeři potažmo všichni hráči zaslouží absolutorium, odvrátili spoustu míčů a hlaviček. Tří bodů si moc vážíme a bereme je s pokorou. První půle byla z naší strany slušná, ale ve druhé musíme přidat. Na druhou stranu se opět ukázala bojovnost a charakter našich hráčů,“ dodal Kopecký.

Kdy se nejvíc třásl o udržení výsledku? „Obavy jsem měl od začátku druhé půle. Říkal jsem si, že jsme ji nechytli. Byli jsme pod tlakem soupeře ze standardek. Nebyl to poločas podle našich představ. Přechodovou fázi jsme měli slušnou, ale pořád tam jsou rezervy. Musíme přidat,“ uzavřel.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 15:30 |
1.FK Příbram
Slezský FC Opava