oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Hynek Prokeš: Doufám, že příští gól nám přinese body

17.04.2013, autor Redakce
V utkání na hřišti v Karviné se poprvé v utkání Fotbalové národní ligy trefil za Slezský FC opavský útočník Hynek Prokeš, který chladnokrevně proměnil svůj postup na domácího brankáře.

„Jsem rád za ten gól, načekal jsem se na něj dlouho. Mrzí mě ale, že to nepomohlo k žádnému bodu. Doufám, že ten příští gól už přispěje k týmovému úspěchu,“ říká Hynek Prokeš.

Vytáhlý útočník přiznává, že jej gólový půst trápil: „Šance na vstřelení branek jsem měl i v předchozích zápasech. Bylo to jak o štěstí, tak o sebevědomí. Když jsem šel sám na toho golmana, tak jsem měl v hlavě to, že jsem gól už dlouho nedal.“

„Naštěstí to tam spadlo. Potřeboval jsem se chytit a bylo mi jedno, jakým gólem. Teď ze mě spadla ta tíha a cítím se dobře. Doufám, že se to tímto zlomí a začne mi to tam padat pravidelně,“ poznamenává 26letý fotbalista.

Hynek Prokeš přišel do Slezského FC před touto sezónou poté, co se mu střelecky dařilo ve Frýdku-Místku. V září však odešel na hostování zpět do MSFL. „V Třinci byl na třetí ligu výborný mančaft, odprostil jsem se od toho tlaku, který jsem pociťoval po přestupu. Myslím si, že mi to hostování hodně prospělo a jsem teď lépe připravený než v létě,“ tvrdí rodák z Čeladné.

„Pomohlo mi také, že jsem dostal šanci ukázat se v zimní přípravě. Vrátil jsem se do Opavy s tím, že už nechci jít na další hostování a poperu se o místo v týmu,“ říká Hynek Prokeš.

Díky svým výkonům v přípravě si vysloužil místo v kádru pro jarní část ročníku, a to i díky schopnosti připravovat šance pro spoluhráče. „Je mi jedno, jestli góly budu dávat já, a nebo někdo jiný. Odprostil jsem se od takového myšlení, kdy jsem šel do zápasu s tím, že musím dát za každou cenu gól,“ upozorňuje opavský útočník.

„Když jsem v dresu Frýdku-Místku dával jeden gól za druhým, tak jsem takovým stylem uvažoval. Pak se mi na začátku působení v Opavě nedařilo střílet góly a nakonec jsem si uvědomil, že to není to nejdůležitější. Určitě jsem změnil styl hry a doufám, že to bude pro Opavu prospěšné,“ říká hráč, který si proti Karviné připsal také asistenci u gólu Lokši.

„Teď máme před sebou tři zápasy za týden, to nám hodně napoví. Když ve Varnsdorfu získáme body, tak nás čekají dvě domácí utkání, kde musíme uspět. Půjdeme do těchto zápasů s tím, že uděláme dobrou sérii výsledků,“ uzavírá rozhovor Hynek Prokeš.