oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Výzva fanouškům, veřejnosti a akcionářům společnosti SFC a.s.

11.10.2019, autor Tisková zpráva
Opava – V minulých týdnech jsme prožili hektické období, které mělo negativní vliv na klub, výsledky mužstva i na veřejné mínění o fotbale v Opavě. Výsledkem je výrazné oslabení pozice klubu na reklamním, přestupovém trhu, ale i u veřejnosti. Dnes se bohužel o klubu mluví jako o „špatné adrese“.

Příčin této situace je řada: špatná ekonomická situace na počátku roku 2019 vinou představenstva, které ukončilo činnost k 31. 12. 2018, nedůvěra hlavního akcionáře k ekonomické stabilitě, nedostatečná komunikace mezi managementem a představenstvem, nedostatečná komunikace s veřejností, nešťastná vyjádření některých statutárních představitelů a manažerů klubu, nevraživost mezi řadou fotbalových funkcionářů v rámci regionu Opavska, excesy a vyjádření některých fanoušků vůči klubu, statutárním zástupcům i zaměstnancům, zneužívání klubu k politickým vyjádřením ze strany některých zastupitelů a v neposlední řadě negativní články části novinářů, kteří sledují své politicko-bulvární nebo osobní zájmy.

Chci proto požádat fanoušky, zastupitele, statutární zástupce, management, fotbalové funkcionáře, novináře i veřejnost, aby přispěli ke zklidnění situace okolo SFC. Aby se zdrželi svých negativních vyjádření ke klubu a dali prostor zaměstnancům a statutárním zástupcům společnosti pro kvalitní práci. Nikdo není schopen dát garanci za sportovní výsledek, protože je to sport, ale mohu garantovat, že pochopení nás všech může přinést hráčům klid pro jejich práci a klubu další rozvoj. Smyslem naší činnosti je získat co nejvíce finančních zdrojů prodejem reklamních možností klubu, to ale potřebuje pozitivní image „Happy sport“. Klub není zdaleka jen A-mužstvo, ale přes 300 talentovaných mládežníků, kterým musíme zabezpečit podmínky pro jejich další vývoj.

Ing. Vladimír SchreierPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies