oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

V klucích to je, ale musíme tvrdě pracovat, nabádá Grussmann

30.10.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Fotbalisté Slezského FC v MOL Cupu podlehli Jablonci, když ve vyrovnaném souboji opět nedokázali skórovat. Tým v duelu koučovali při nepřítomnosti Josefa Dvorníka trenéři Alois Grussmann a František Metelka.

„Hráče musím pochválit za přístup i za to, jak pracovali s nastavením, ale jsem opět zklamaný, že nedáme gól. Bohužel jsme plonkovní. To nás zatím sráží, protože soupeř štěstí má. Zapadne mu tam střela Chramosty. Pak už hrajeme vabank. Mohli jsme vyrovnat, ale trefíme břevno. Vašek Juřena sám před bránou měl reagovat rychleji, ale bohužel. Od výkonu se můžeme odrazit, protože v klucích to je. Jen je potřeba pořád pracovat, zkvalitňovat některé věci a jít si za tím. Jinak to nejde,“ uvědomuje si opavský sportovní manažer i trenér v jedné osobě Alois Grussmann.

„Musíme být připraveni tak, abychom v utkáních obstáli. Jak jsem byl naštvaný po utkání na Slovácku, tentokrát to všichni, kteří nastoupili, odpracovali. Bylo hodně změn, ale po bouřce na Slovácku jsme byli dobře nastaveni s tím, že bojovnost a nasazení musí být v každém zápase. K tomu ale potřebujeme přidat hráčskou kvalitu v poli a mít i trochu štěstí, které nám teď chybí,“ pokračuje.

„Změny v sestavě se nám určitě vyplatily. Některé hráče jsme šetřili. Uvidíme, co ve středu a ve čtvrtek, protože to někteří odnesli zraněním jako Petr Zapalač nebo Vašek Juřena. Do neděle ale zbývá ještě pět dní, takže se připravíme na to, abychom se Spartou odehráli dobrý zápas,“ dodává.

Řekl si někdo z nových tváří o základ? „Určitě. Souček, ale i Helebrand, Stáňa nebo Juřena, který hrál už minule, i když to nebylo takové, jak jsem si myslel, také bojoval. I Řezníček hrál dobře. Kluci to odmakali, ale nejsme za to odměněni góly. Musíme pracovat dál. Snad to přijde,“ věří někdejší opavský kapitán.

Slezané proti Jablonci nasadili dva vytáhlé útočníky. „Teď nás ale čeká Sparta, která má svou kvalitu a svou tvář. Rozhodneme se, jakým způsobem budeme hrát. Musíme ale dostávat míč více i do krajních prostor, abychom byli schopni vícekrát centrovat z jedné či druhé strany, aby si na to kluci zvykli. I to je cesta,“ přiznává Grussmann.

Co dělat s bídnou koncovkou? Opava nedala gól už čtyři zápasy v řadě. „Bohužel. Ve finální i předfinální fázi nám chybí kvalita i klid. I tentokrát tam byly výborné věci, ale bohužel nás koncovka trápí dál. Musíme na tom pořád pracovat. Uvidíme, co dál,“ uzavírá Alois Grussmann.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies