oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Bod z Příbrami bereme, přiznává Dvorník. Co je se Svozilem?

10.11.2019, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Příbram – Fotbalisté Slezského FC předvedli na příbramské půdě solidní výkon. Ten v konečném součtu stačil na bod. Jak sobotní duel viděl opavský trenér Josef Dvorník?

„Přijeli jsme si tady pro body a máme jeden. Po šanci v závěru jsme mohli mít tři, ale máme pokoru, takže ho musíme brát. Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém jsme byli silnější na míči i hernější. Příbram nás mohla ohrozit jen ze standardek. I tak jsme je zvládli s bravurou,“ těší kouče Slezského FC.

Ten se musel popasovat s absencí klíčového stopera Jaroslava Svozila. „Museli jsme sáhnout k vynucené změně v sestavě. Mates Helebrand to ale zvládl se vším všudy,“ chválí Dvorník. A jak je na tom Svozil, kterého přibrzdilo zranění kotníku? „Limituje mě při běhu, ale nemělo by jít o nic vážného,“ uklidňuje opavský obránce.

Slezané sahali po třech bodech, v závěru příbramské mužstvo zachránilo od pohromy břevno. „Hráče musím pochválit za dobře odpracovaný zápas. Bodů máme sice málo, ale věřím, že v příštím zápase budeme odměněni i gólem. Naše hra jde nahoru,“ těší opavského trenéra.

Pozitivum zápasu je také čisté konto, které zapsal gólman Vilém Fendrich. „Vilda nám pomohl, ale stejně tak jakýkoliv další hráč sestavy. Vychytal dvě tři šance soupeře. Byl výrazný, ale těší mě, že jsem zápas zvládli výborně v celé defenzivě,“ dodává na závěr Josef Dvorník.