oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Dvanáctka vydřela výhru v Karviné, ukázala se i v Brně

15.11.2019, autor Redakce
Opava – Fotbalisté opavské dvanáctky vydřeli výhru 4:3 v Karviné. Opavští už během utkání vedli 4:1, domácí ale dokázali zápas zdramatizovat.

„Poslední mistrovské utkání jsme odehráli pod umělým osvětlením na nové umělce v Karviné, a přes konečné vítězství jsem vůbec nebyl spokojený,“ neskrývá své rozčarování trenér Marcel Klajmon.

„Za stavu 4:1 jsme se cítili jako vítězové a mysleli si, že to půjde samo, bohužel opak byl pravdou. Nakonec jsme výhru uhájili, ale je to pro nás ponaučení,“ zvedl varovný prst opavský kouč.

MFK Karviná – SFC Opava 3:4
Branky Opavy: Matěj Balint, Václav Slanina, Václav Holuša, Matouš Polák.
Sestava Opavy: Matěj Balint, Lukáš Bolík, Jakub Dobiáš, Marek Dočkal, Daniel Faldýn, Adam Fuchsig, Václav Holuša, Jiří Lazar, Šimon Mac, Matěj Matýsek, Štěpán Pěruška, Daniel Pogats, Mikuláš Poláček, Matouš Polák, Václav Slanina, Jakub Stareček, Jáchym Šejda. Trenéři Opavy: Marcel Klajmon, Petr Hrdlička, Martin Prohászka.

Dvanáctka má za sebou i vystoupení v druhém kole Minirepubliky v Brně-Modřicích. „Byl to fajn turnaj, kdy byli kluci neunavitelné a nejraději by hráli co nejdéle,“ pochvaluje si trenér Marcel Klajmon.

Výsledky SFC
SFC Opava – FK Modřice 2:0
SFC Opava – MŠK Žilina 2:5
SFC Opava – SKP České Budějovice 2:2
SFC Opava – FK Pardubice 3:3

Sestava Opavy: Mikuláš Poláček, Jakub Stareček, Lukáš Bolík, Václav Holuša, Štěpán Pěruška, Jakub Dobiáš, Daniel Pogats, Adam Fuchsig, Matěj Grulich, Daniel Faldýn, Jáchym Šejda, Matěj Balint, Šimon Tomčík, Matouš Polák, Václav Slanina.