oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 27.2., 21.kolo
SFC Opava 
14:00
 Jablonec

Datart e:LIGA Challenge ŽIVĚ: Železník hraje s Knejzlíkem

22.04.2020, autor Redakce
Opava – Charitativního turnaje pod hlavičkou Ligové fotbalové asociace se zúčastnilo dvanáct hráčů z dvanácti klubů FORTUNA:LIGY a osm z nich si zajistilo postup do čtvrtfinále, kde změří síly v sériích na dvě vítězná utkání. K vidění budou atraktivní souboje favoritů a jejich vyzyvatelů. Opavský Lukáš Železník vyzve libereckého soupeře Karla Knejzlíka.

Hráči se utkali každý s každým dvakrát v rámci tříčlenných skupin a k vidění byly zajímavé zápasy. Žádný z borců nenechal soupeři s ovladačem v ruce nic zadarmo. Do všech soubojů včetně blížícího se play-off vstupují hráči s rovnými podmínkami, jelikož se hraje ve formátu tzv. 85rated kickoff, což spočívá v pravidle, že si soupeři před utkáním zvolí libovolný klub ze hry, jehož hráči pak uměle obdrží shodné kvality všech parametrů srovnané na úroveň 85.

Ve skupině A byli diváci svědky překvapivé dominance Matouše Trmala ze Slovácka, který především první hrací den suverénně porazil své protivníky včetně zkušeného hráče FIFY Lukáše Železníka, který v turnaji reprezentuje Opavu. Právě Železník si nakonec s přehledem zajistil druhé postupové místo a v posledním utkání proti Trmalovi, když už o nic nešlo, ukázal, že se s ním musí pro play-off počítat.

„Jsem moc rád, že se naskytla v rámci Datart e:LIGA Challenge možnost během karantény poměřit si s klukama síly na virtuálním hřišti,“ pochvaluje si Lukáš Železník z Opavy svou účast v turnaji. „První hrací den mi moc nevyšel. Soupeři byli kvalitní. Je vidět, že to hodně kluků hraje různě na soustředění a vyplňují volný čas konzolemi. Já mód 85rated tolik nehraju, takže jsem pak musel trochu potrénovat a odvety mi už vyšly na jedničku,“ dodává po postupu ze skupiny Železník.

Čtvrtfinálový program odstartuje ve středu 22. dubna možná nejzajímavějším soubojem, když suverénního Karla Knejzlíka vyzve Lukáš Železník. „Moc se na to těším. Karlos je asi největší favorit celého turnaje. Z několika turnajů se už známe. Nejradši bych na něho narazil třeba až ve finále, ale v play-off si soupeře už nevyberete. Jsem rád, že jsem postoupil a pro mě to může být takové předčasné finále,“ burcuje svého soupeře v boji o postup do TOP4 Železník, který proti zástupci libereckého Slovanu rozehraje první sérii už v 17 hodin.

Následovat bude virtuální derby mezi reprezentanty Zlína a Slovácka, ve kterém bude proti Bartošákovi jasným favoritem Matouš Trmal. V podobné roli bude proti Lumíru Čížovi z Baníku nastupovat vzápětí také olomoucký kapitán Vít Beneš. Čtvrtfinálový program pak zakončí vyrovnaná dvojice Patrik Žitný – Jan Kopic.

Z organizačních důvodů došlo k posunu vyřazovací fáze turnaje a premiérový šampion Datart e:LIGA Challenge tak bude znám až ve středu 29. dubna. Mateřský klub vítězného hráče bude spolu s ním rozhodovat o tom, které organizaci a za jakým účelem poputuje 100 tisíc korun, které věnuje pořadatel turnaje Ligová fotbalová asociace. Všechna utkání play-off Datart e:LIGA Challenge budou k vidění na ligových sociálních sítích nebo na webu projektu www.e-liga.cz.

Program čtvrtfinále (Bo3) – středa 22. 4. 2020

17:00 hod Knejzlík (LIB) – Železník (OPA)

18:15 hod Trmal (SLO) – Bartošák (ZLN)

19:30 hod Beneš (OLO) – Číž (OVA)

20:45 hod Žitný (TEP) – Kopic (PLZ)

Poznámka: Časy jsou orientační, mohou se měnit dle délky předchozí série.

Semifinále, série o třetí místo a finále se odehrají o týden později – ve středu 29. dubna 2020.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies