oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 12.8., příp.
Rapid Vídeň 
od 17:00
 SFC Opava
Očima trenéra

Klukům jsem věřil. Parádně to odjezdili, těší Kováče

16.06.2020, autor Redakce
Opava – Lepší start opavského angažmá si přát nemohli. Noví trenéři Slezského FC Radoslav Kováč s Aloisem Skácelem začali v Opavě vítězně. Co po výhře nad Českými Budějovicemi a po své trenérské premiéře říkal někdejší reprezentant Kováč?

„Jsme velmi šťastní, že jsme to zvládli. Věděli jsme, že hrajeme o život, takže jsme to museli zvládnout. Nakonec jsme to uhráli. Kluky musím pochválit za pracovitost. Za to, jak to chtěli urvat, což bylo vidět od první minuty,“ usmívá se nový opavský kouč.

„Jsem hodně šťastný i za ně, že to zvládli. Zápas jim může pomoci zvednout sebevědomí. Sami vidí, že tady je kvalita. Dokázali si, že pokud na sobě budou tvrdě pracovat, výsledky přijdou. V tomhle je fotbal spravedlivý,“ dodává.

Opavští měli solidní start, po čtvrthodině hry vyprodukovali řadu rohů či nebezpečných závarů, jenže vázla koncovka. „Budějovice mají dobré skokany jako jsou Havel či Talovjerov. Bylo to tam složité, navíc mají Drobase, což je výborný a zkušený gólman, který si hodně chodil pro míče. Musíme to zlepšit. Chtělo z toho ale vytěžit víc. Musíme to zlepšit,“ uvědomuje si Kováč.

Sám prožil premiéru coby hlavní kouč, byť na papíře je jím jeho asistent Alois Skácel. Cítil nervozitu? „Byl jsem docela v pohodě, i když jsem měl takové menší chvění. Věřil jsem tomu. Viděl jsem tři tréninky a způsob, jakým kluci pracují. Jakou mají morálku. Věděl jsem, že pokud to dostanou do zápasu a budou trpěliví, dokážou tu sérii zlomit. Jsem moc rád, že to tak odjezdili,“ cení si bývalý vynikající fotbalista.

Klíčový okamžik přišel po hodině hry, kdy byl po stažení Václava Juřeny vyloučen hostující obránce Jiří Kladrubský. „Těžko se mi to hodnotí takhle bez záběrů, ale zdálo se mu, že ho držel. Fakt těžko posuzovat. Na druhou stranu rozhodčí byl blízko a neváhal, takže to asi faul byl,“ tvrdí Kováč.

Míč si pak vzal pro někoho možná překvapivě mladík Filip Souček a parádní trefou s přispěním břevna otevřel skóre. „Standardky kope Pavel (Zavadil), ale domluvili se. Zavoš mu to nechal, protože si na to Suk asi věřil. Pavel to jinak nikomu nenechá, ale teď to Sukovi dal a on to proměnil. Ta týmovost je na tom fantastická,“ těší trenéra SFC.

„Byl to krásný gól, ale pořád ještě zbývalo dost času. Říkal jsem, že je super, že vedeme, ale pořád jsem chtěl, ať hrajeme obezřetně. Ono, když má soupeř o jednoho hráče méně, myslíte si, že už se nemůže nic stát. Proto jsem nabádal hráče, aby byli pořád stejně zodpovědní,“ pokračuje.

Nové trenérské duo přišlo se změnou rozestavení, kdy vzadu hrálo pět hráčů s tím, že krajní beci se vysunuli dopředu a plnili roli ostrých krajů. „Věděli jsme, že vzadu máme tři zkušené hráče. Chtěli jsme hrát vysoko, jít za obranu. Vzadu jsme chtěli být bezpečnější a vepředu jsme chtěli daleko víc hrozit. Kluci to nahoře odpracovali velmi dobře,“ chválí ambiciózní kouč.

Nyní má Slezský FC před sebou boje ve Skupině o záchranu. „Musíme jít zápas od zápasu. Víme, že se hraje o 15 bodů. Půjdeme postupně a uvidíme, na co to bude stačit. Pokusíme se hráče namotivovat tak, aby zápasy odehráli v podobném duchu jako ten nedělní. Hlavně jde o sebevědomí. Vím, že to lítá nahoru dolů,“ uzavírá Radoslav Kováč.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies