oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 15.8., příp.
Sturm Graz 
od 16:00
 SFC Opava
SFC Opava U12

Mladší žáci se ukázali na Ondrášovka Cupu

23.06.2020, autor Redakce
Opava – Dvanáctka SFC se v Hradci Králové představila na Ondrášovka Cupu, kde obsadila 16. místo.

Na dvoudenní finálové části turnaje se ukázalo 24 nejlepších mužstev z celé republiky, kdy už samotná účast na turnaji může být terno. I tentokrát totiž v kvalifikačních turnajích uvízla řada špičkových klubů.

Výběr Slezského FC U12 nakonec po pěti utkáních v základní skupině a dalších šesti ve skupině o umístění bral s celkovou bilancí tří výher, tří remíz a pěti proher při skóre 10:15 konečné 16. místo.

Hodnocení trenéra opavského týmu Marcela Klajmona:

„V utkáních hraných na 1 x 20 minut se může stát, že o výsledku nemusí rozhodovat celková kvalita týmů a hry, ale často chvilkový výpadek, nekoncentrovanost či nějaká individuální chyba.

Pro nás může být útěchou, že jsme byli jedním ze tří týmů, kterým se podařilo porazit pozdějšího vítěze z domácího Hradce Králové, což však navazuje na mou úvodní větu. A nepromarnit v základní skupině zápas s Třincem, mohli jsme na úkor pozdějšího vítěze dokonce postoupit do finálové zlaté skupiny.

Byť nás na turnaji v žádném z 11 utkání ani jeden soupeř výrazně nepřehrál, kdy jsme čtyřikrát jednobrankové vítězství soupeřům doslova darovali, mi turnaj a konfrontace s tím nejlepším z České republiky ukázal, že máme opravdu stále na čem pracovat. Zároveň však musím říci, že kluci si společnou třídenní akci určitě užili, kdy jim šlo o poslední klání a konfrontaci v kategorii U12.“

Konečné pořadí turnaje: 1. FC Hradec Králové, 2. AC Sparta Praha, 3. SK Sigma Olomouc, 4. SK Slavia Praha, 5. FC Baník Ostrava, 6. 1. FC Slovácko … 16. SFC Opava.

Sestava SFC Opava: Mikuláš Poláček, Václav Slanina, Matěj Matýsek, Jáchym Šejda, Šimon Mac, Matouš Polák, Jiří Lazar, Jakub Stareček, Jakub Dobiáš, Jonáš Vincker, Marek Dočkal, Lukáš Bolík, Matěj Balint, Daniel Faldýn, Štěpán Pěruška, Daniel Pogats.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies