oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 17.4., 27.kolo
Mladá Boleslav 
14:00
 SFC Opava

Jubileum Petra Žemlíka, trenérská ikona Opavy slaví 70 let

06.10.2020, autor Redakce
Opava – Významné životní jubileum dnes slaví Petr Žemlík. Někdejší úspěšný trenér opavských fotbalistů má 70 let!

Čerstvý jubilant nastupoval v československé nejvyšší soutěži za SONP Kladno a po konci hráčské kariéry prožil úspěšné roky coby fotbalový trenér. Začal v Novém Jičíně, dvě sezony vedl opavský Ostroj a následně se přesunul do Frýdku-Místku.

Pak se vrátil zpátky do Opavy, kde zažil nejúspěšnější éru tehdejšího Kaučuku. S ním postoupil poprvé v historii mezi elitu a tým vedl také v mezinárodním Intertoto Cupu. V lize krátce vedl i olomouckou Sigmu.

„Když mě tenkrát oslovil pan Alois Sommer, nechci říct, že mě to překvapilo, ale byl jsem tím poctěn. Přebíral jsem mužstvo, které velice dobře poskládal trenér Jaroslav Gürtler, a nakonec jsme to dotáhli do konce a postoupili,“ vzpomíná Petr Žemlík.

Co pro něj symbolizoval opavský Kaučuk? „Neskutečnou atmosféru a neskonalou krásu fotbalu. Ten by měl přinášet radost a mám pocit, že snad jen finále ve Wembley bylo pocitově srovnatelné s tím, co se tehdy dělo v Opavě,“ usmívá se.

Petr Žemlík v nejvyšší soutěži odtrénoval coby hlavní kouč 81 utkání, ve kterých celky pod jeho vedením získaly 111 bodů. Do slezské metropole se populární kouč vrátil ještě jednou, v době, kdy klubu bylo nejhůře. Deset let od historického postupu do ligy se klub vinou ekonomických potíží po neslavné éře ukrajinských majitelů ocitl až v krajském přeboru a právě do něj šlo opavské mužstvo opět pod vedením charismatického kouče.

Slezský FC tehdy celou soutěž jasně opanoval a následně od Kroměříže odkoupil licenci na druhou. Po podzimní části druholigové sezony 2006/2007 Petr Žemlík v týmu skončil. V létě 2013 se stal generálním manažerem SFC, jenže už po necelém měsíci na tuto funkci rezignoval.

Slezský FC Opava přeje Petru Žemlíkovi všechno nejlepší, hodně štěstí, pevné zdraví a pohodu v osobním životě!Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies