oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.5., 30.kolo
Vlašim 3
SFC Opava 1
čtvrtek 19.5., BAR1
SFC Opava 
17:00
 Bohemians 1905

Na Bohemku s fanoušky v zádech. Těšíme se, hlásí Kováč

30.04.2021, autor Redakce
Opava – Fotbalisté Slezského FC mají před sebou poslední tři domácí utkání v aktuální sezoně FORTUNA:LIGY. V sobotu 1. května od 15 hodin se na Městském stadionu opavský celek představí v duelu s Bohemians Praha 1905.

„Očekávám velmi těžké utkání, protože Bohemka má dobré výsledky. Viděli jsme, jak hrála se Slavií, kdy odehrála velmi dobrý zápas. V Příbrami vyhrála 4:1. Čeká nás nebezpečný soupeř, ale hrajeme doma a konečně může přijít alespoň část diváků. Chtěli bychom pro ně vyhrát,“ říká opavský trenér Radoslav Kováč.

Ten už se příznivce SFC velice těší. „Strašně moc! Sami víme, že Opava má fantastické diváky. Jsme tady skoro rok, a ještě jsme to pořádně nezažili. Moc nám chybí, ale bohužel situace je taková. Kdyby s námi byli na stadionu celý rok, nejsme tam, kde jsme,“ tvrdí.

Absence
Nejsou k dispozici David Březina (zranění), Tomáš Čvančara (zranění), Aleš Nešický (karetní trest), Bartosz Pikul (zranění), Tomáš Smola (karetní trest) a Christ Tiéhi (rekonvalescence).

„Je to ale samozřejmě především o tom, že střílíme málo gólů. Tuze bych si přál, abychom to v sobotu za každou cenu urvali,“ pokračuje kouč Slezského FC.

Ten bude pro sobotní zápas s Bohemkou postrádat kromě dlouhodobých marodů vykartovaného záložníka Aleše Nešického a útočníka Tomáše Smolu. Mimo hru zůstává i Christ Tiéhi.

„Měl drobné zranění a nyní dohání tréninkové manko. Jsou to pro nás všechno komplikace, ale to se nedá nic dělat. Nastoupí jiní hráči. Co se týče těch mladých, šanci dostávají celý rok a budeme v tom pokračovat. Chceme si je otestovat, zda s nimi bude moci počítat,“ dodává Radoslav Kováč.

Sobotní utkání s Bohemkou startuje v 15 hodin.

Informace pro fanoušky

Na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví, které stanovilo závazné podmínky pro konání mistrovských utkání F:L budou kluby moct od 1. května v ligových zápasech na své stadiony pustit osoby z řad dlouhodobých partnerů klubu, mezi které lze řadit i klubové permanentkáře, a to v počtu necelých 10 % kapacity stadionu.

„Za toto rozvolnění podmínek jsme obrovsky rádi. Na tribuny se konečně vrátí alespoň část našich příznivců z řad permanentkářů. Na naše fanoušky už se moc těšíme,“ říká ředitel Slezského FC Jaroslav Rovňan.

Získat vstupenku na sobotní utkání s Bohemkou »

SFC uvolní v rámci kvóty ve výši 10 % kapacity stadionu pro permanentkáře cca 600 vstupenek, které si budou moci fanoušci opatřit on-line prostřednictvím sítě Ticketportal, kde bude od středečních 18 hodin možnost si po zadání čísla permanentky bezplatně objednat a vytisknout vstupenku. Manipulační poplatek hradí klub.

Výhodu zde budou mít majitelé permanentek Patriot+, kterým garantujeme vstup na utkání. Pokud si svou vstupenku nerezervují skrz systém Ticketportal, budou si ji moci vyzvednout před utkáním u vstupu na sekretariát po předložení permanentky Patriot+.

Co potřebuji, abych se dostal na stadion?

  • platnou a vytištěnou vstupenku
  • respirátor – minimálně třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu
  • screeningový dotazník – který je nutno vyplnit před vstupem na stadion (ke stažení » dotazník ve formátu .pdf a dotazník ve formátu .docx – důrazně doporučujeme předvyplnit doma
  • a) test – u vstupu bude nutné prokázat se potvrzením o negativním výsledku PCR či antigenního testu (ne starším než 48 hodin)
  • b) certifikát o absolvování očkování – certifikát Ministerstva zdravotnictví o provedeném a dokončeném očkování, tedy kdy od aplikace poslední dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dní
  • c) doklad (lékařskou zprávu) o prodělání covidu v posledních 90 dnech – doklad o laboratorně potvrzeném onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech

Vzhledem k probíhající rekonstrukci tribuny F, budou pro diváky otevřeny tribuny – A, G, a H. Permanentkář tedy nebude mít nárok na své místo uvedené na permanentce, ale bude si moci prostřednictvím aplikace Ticketportal.cz vybrat sedadlo v rámci otevřených sektorů.

„Snažili jsme se pro fanoušky zajistit také testovací centrum ve spolupráci s certifikovanou laboratoří před stadionem, ale bohužel kvůli možné termínové kolizi s testováním u zaměstnavatelů směrem ke zdravotnímu pojištění jsme od této možnosti upustili. Žádáme tedy fanoušky, aby využili testovací centra v Opavě a okolí,“ dodává Rovňan.

Možnost otestování formou RT-PCR testu, případně POC antigenním testem na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nabízí například Slezská nemocnice v Opavě, laboratoř SPADIA v Opavě, pobočka Moje ambulance Opava, SZZ Krnov či Globus Ostrava.

Vstupy na stadion

  • VIP – VIP vstup od Parkhotelu
  • Média – vstup pro média na tribunu přes sekretariát
  • Tribuna A, G, H – vstup přes turnikety od Střelnice a od ulice U Opavice

Každá osoba na stadionu musí po celou dobu používat výhradně respirátor minimálně třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu, zachovávat bezpečné rozestupy ob jednu řadu tak, aby mezi jednotlivými usazenými osobami byl rozestup minimálně jednoho sedadla.

Zároveň Vás vzhledem k dodržení nezbytných formalit při vstupu na stadion (předložení vstupenky, screening formuláře, měření tělesné teploty a testu, dokladu o prodělání nemoci či certifikátu o očkování, atp.) žádáme, abyste na stadion dorazili s dostatečným časovým předstihem – Městský stadion bude otevřen 1 hodinu před výkopem, tedy ve 14.00 hodin.

Věříme, že možnost sledovat utkání přímo na stadionu uvítáte a navzdory přísným bezpečnostním a protiepidemickým opatřením dorazíte po dlouhé době podpořit naše fotbalisty. Těšíme se na Vás.