oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 30.6., přip.
AC Sparta Praha 3
SFC Opava 0
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Pov. Bystrica

SFC před druhým týdnem přípravy: Připojí se Hnaníček i polský útočník

27.06.2021, autor Redakce
Opava – Fotbalisté Slezského FC vkročí do druhého týdne společné přípravy a skladba kádru opět dozná několika změn. Kdo je na cestě do Městských sadů, a kdo se s Opavou naopak loučí?

Na zkoušce ve Slezském FC skončili záložník Daniel Kováč z Teplic i královehradecký obránce Miloš Vučič. „Oběma jsme chtěli dát příležitost se ukázat, ale mou podmínkou bylo, ať jsou kondičně nachystaní, a to – na rozdíl od místních kluků – nebyli. Nejsme v situaci, kdy bychom měli čas dávat někoho měsíc dohromady, proto jsme se s nimi rozloučili,“ vysvětluje sportovní manažer SFC Jaroslav Kolínek.

Druhou půli v Púchově odehrál útočník Dušan Pinc, ani on však v Opavě působit nebude. „Dostal jsem na něj tip. Je to dobrý kluk, byl připravený, ale v utkání měl dvě obrovské šance, a kdyby je proměnil, asi by tady byl. Nekončíme s ním kvůli výkonu, ale necítím, že by to byl střelec, který nám hned dá deset gólů v sezoně. Každopádně budu Dušana dál sledovat, protože potenciál určitě má,“ hlásí Kolínek.

V Opavě naopak pokračují obránci Jiří Janoščín i Jan Kadlec. „O Jirku máme zájem, měl by tady podepsat smlouvu. Honza odehrál velice slušné utkání v Púchově a zůstává tady dál na testech,“ potvrzuje. „Stejně tak Pepa Celba, který si tady říká o angažmá. Trenér Roman West i asistent David Mikula ho dobře znají. V týdnu se rozhodneme,“ dodává.

V tréninkovém procesu s mužstvem budou zatím dál pokračovat Oliver Putyera i Baaloul Noui Ahmed Abdenacer. „O Ahmedovi jsme věděli, že delší dobu nehrál, proto v přípravě ještě dostane prostor. Nic nás nestojí, dáme mu čas, a pak si vyhodnotíme, zda by pro nás byl přínosem,“ upřesňuje Jaroslav Kolínek.

Kolínek dál hledá: Potřebujeme gólového útočníka

Na začátku týdne se v Opavě bude hlásit polský útočník Oskar Frygier, který naposledy hostoval v klubu Kotwica Kolobřeh, účastníkovi čtvrté nejvyšší polské soutěže. „Zdeněk Pospěch na něj dostal tip, takže jsme ho tady pozvali a vyzkoušíme si ho. Má vysokou postavu, a pokud uvidíme, že má potenciál střílet góly, dostane šanci v zápasech,“ vykládá šéf opavského sportovního úseku.

„Potřebujeme gólového útočníka, který by nám zhodnotil naši práci. V tomhle směru se velmi dobře jeví Denis Kramář, jenž může být do budoucna velmi zajímavý,“ upozorňuje. V této souvislosti se zatím nic nezměnilo v případě Vojtěcha Hadaščoka. „Tady zatím nejsou žádné nové zprávy. Stále čekáme. Ukáže až čas,“ doplňuje Kolínek.

V pondělí by se měl v Městských sadech hlásit i zkušený obránce Josef Hnaníček. „Osobně jsem za ním byl ve Znojmě. Má o něj zájem ještě jeden klub, ale byli bychom rádi, kdyby tady prodloužil smlouvu. Pomohl by mentalitě a charakteru celého týmu. Máme tady spoustu mladých kluků a potřebujeme zkušeného borce, který by uměl zklidnit hru a zároveň dodal celému týmu sebevědomí,“ pokračuje.

Médii šla informace o možném příchodu některých hráčů z nedalekého Hlučína – Tomáše Hykla, Marka Neumanna či Vojtěcha Waly. „Trenér Roman West zná jejich kvality. Uvidíme v budoucnu, zda bychom se s Hlučínem dohodli na nějaké zkoušce, ale momentálně to není na pořadu dne,“ uzavírá Jaroslav Kolínek.

Aktuální kádr Slezského FC Opava

Brankáři (3): Tomáš Digaňa, Mikuláš Kubný, Kryštof Lasák.

Obránci (9): Josef Celba, Joss Didiba, Matěj Helebrand, Matěj Helešic, Jiří Janoščín, Jan Kadlec, Adam Rychlý, Dalibor Večerka, Jan Žídek (zranění).

Záložníci (9): Baaloul Noui Ahmed Abdenacer, Denis Darmovzal, Adam Gorčica, Bartosz Pikul (rekonvalescence), Oliver Putyera, Jan Schaffartzik, Adam Ščudla, Christ Tiéhi, Nataniel Wybraniec.

Útočníci (5): Lukáš Holík, Václav Juřena, Denis Kramář, Matyáš Kubů, Dominik Smékal.


V týdnu se připojí: Josef Hnaníček (obránce) a Oskar Frygier (útočník).