oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.10., 12.kolo
SFC Opava 
15:30
 Žižkov

Poblahopřáli jsme jubilantům: Potlesk pro Bedricha s Jaškem!

19.09.2021, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – O přestávce sobotního utkání s Táborskem jsme měli tu čest osobně popřát Jiřímu Jaškovi (na snímku vlevo) a Miroslavu Bedrichovi (vpravo) k významným životním jubileím.

Jiří Jašek má 80 let

Významné životní jubileum, a to osmdesáté narozeniny, oslavil osmnáctého srpna Jiří Jašek. Život rodáka z Mokrých Lazců je úzce spjat s fotbalem. V minulosti působil krátce jako předseda fotbalového klubu Ostroj Opava. Dělal vedoucího družstva v SFC Opava, byl úspěšným fotbalovým rozhodčím.

Největší úspěchy ale sbíral jako fotbalový rozhodčí, a to i na mezinárodním poli. V roce 1983 pískal ve Wembley kvalifikační duel o Euro Anglie – Řecko, o rok později pak i utkání poháru UEFA mezi Glasgow Rangers a Interem Milán. Ve federální lize byla jeho oblíbenou destinací Trnava.

„Těch zápasů byla opravdu spousta, ať už velkých v pohárech či třeba pražská derby,“ vzpomíná bývalý fotbalový arbitr Jiří Jašek. „Přesně to spočítané nemám, ale v naší lize jsem za třináct let odpískal asi 260 zápasů,“ přehrává si v hlavě.

Na mezinárodní scéně působil dvanáct let. Ve své době se potkával na hřišti s takovými velikány naší fotbalové historie jako například Viktor, Vízek, Fiala, Panenka, Šilhavý. Když skončil jako rozhodčí, přesunul se na post delegáta. Následně byl v komisi Federální ligy a deset let byl šéfem komise rozhodčích pro Moravu.

Miroslav Bedrich oslavil šedesátku

Významného životního jubilea se dožil Miroslav Bedrich. Bývalý vynikající fotbalista opavského Ostroje a dnes pečlivý trávníkář oslavil 60. narozeniny!

Borec původem z Rohova s fotbalem začínal v Dolním Benešově, následoval přestup do Frýdku-Místku, vojnu si odkroutil v Dukle Tábor a VTJ Písek. Pak už následovalo angažmá v Jablonci a hlavně návrat do Slezska, kde Miroslav Bedrich rozdával radost v dresu tehdejšího Ostroje.

Kariéru Miroslava Bedricha, který si za Ostroj zahrál i spolu se svými bratry Alešem a Marianem, ukončilo vážné zranění kolena. Pracovat začal na opavském stadionu jako pravá ruka Václava Knoppa, poté pracoval jako správce stadionu v Kravařích, od léta roku 2017 působí ve Slezském FC, kde se pečlivě stará o sportoviště a zejména trávník na Městském stadionu, který je vždy perfektně připravený a řadí se k těm nejlépe hodnoceným v celé České republice.

Slezský FC Opava přeje Miroslavu Bedrichovi všechno nejlepší, pevné zdraví, hodně štěstí, pohodu v osobním i pracovním životě, spoustu šťastných kilometrů na kole a především stále krásný trávník v plné kondici, na který můžeme být díky jeho pečlivé práci náležitě hrdí.

Oběma borcům přejeme ještě jednou všechno nejlepší k narozeninám, pevné zdraví a samé příjemné zážitky s opavským fotbalem!Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies