oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.10., 12.kolo
SFC Opava 
15:30
 Žižkov

SFC vyzve Mladou Boleslav: Pro mladé kluky to bude výborná konfrontace

20.09.2021, autor Redakce
Opava – Fotbalisty Slezského FC čeká další náročný duel. V úterý 21. září od 17 hodin na svém stadionu ve třetím kole MOL Cupu vyzvou prvoligovou Mladou Boleslav.

„Na zápas se hodně těšíme, protože Mladá Boleslav je atraktivní soupeř. Po dvou letech a příchodu trenéra Jarolíma mužstvo doplnili samými zkušenými hráči. I když postaví jakoukoliv sestavu, bude ligová a velmi silná,“ uvědomuje si opavský kouč Roman West.

„Nechci říct, že nemáme co ztratit. Ztratit můžeme postup do dalšího kola, ale favorit je jasně daný a my můžeme jen získat. Pro spoustu našich mladých kluků to bude výborná konfrontace s ligovým soupeřem. Zároveň je to pro ně vynikající příležitost se ukázat,“ pokračuje.

Bezprostředně po utkání s Táborskem naznačil, že opavskou sestavu čekají změny. Byť konkrétní samozřejmě být nemohl. „Po nedělní regeneraci už je celkem jasno. Uvidíme, zda něco nezmění pondělní předzápasový trénink, ale pravděpodobně budeme pokračovat v trendu, že kostru budeme chtít uchovat a další hráče trochu obměníme,“ odkrývá své plány.

„Už jen pro to, že za posledních čtrnáct dní budeme v Prostějově končit pátým utkáním. Potřebujeme, ať se hráči v sestavě trochu vytočí. Soupeře chceme co nejvíce potrápit, a když se poštěstí, i postoupit,“ usmívá se West.

Na Mladou Boleslav má z MOL Cupu velmi dobré vzpomínky obránce Matěj Helebrand. Právě on svým gólem v semifinále na půdě středočeského celku nasměroval Opavu k výhře 2:0 a postupu do finále. „Vzpomněli jsme si na to. Pamatuji, že tam tehdy nebylo moc diváků, ale my jsme tam měli domácí atmosféru. Teď je tam ale jiný tým, bude to úplně odlišný zápas. Každopádně do toho půjdeme naplno,“ slibuje opavský odchovanec.

Právě na podporu z tribun budou hráči Slezského FC v úterý spoléhat. „Vzhledem k našim fanouškům je domácí prostředí obrovská výhoda. V sobotu v emocích po zápase jsem naše fanoušky zapomněl vyzdvihnout. Vytáhli vlajky, a i když nám to kromě úvodní desetiminutovky nešlo, přesto nás povzbuzovali a hnali dopředu. Jsou důležitou součástí toho všeho a věřím, že nám co nejvíce pomůžou také v utkání s Mladou Boleslaví,“ dodává na závěr trenér Opavy.

Úterní utkání třetího kola MOL Cupu startuje na stadionu v Městských sadech v 17 hodin. Jeho průběh můžete sledovat prostřednictvím klubových sociálních sítí či textového on-line přenosu na serveru Onlajny.com.

Cena vstupenky na duel s Mladou Boleslaví

Na utkání je stanoveno jednotné vstupné ve výši 100 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma bez nároku na sedadlo, ZTP/P má vstup zdarma, přičemž doprovod si musí pořídit jednorázovou vstupenku (100 Kč). Majitelé permanentních vstupenek mají vstup zdarma.

Tribuna F zůstává uzavřena

Upozorňujeme, že vzhledem k probíhající rekonstrukci je stále uzavřena tribuna F. Žádáme tedy všechny majitele permanentních vstupenek na tuto tribunu, aby pro návštěvu utkání využili jiná místa na stadionu. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.

Co je potřeba ke vstupu na stadion?

Nadále zůstává v platnosti, že všichni diváci s výjimkou dětí do dovršení 6 let věku musí mít po dobu pobytu na Městském stadionu nasazený respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95) a před vstupem do areálu stadionu se budou prokazovat dokladem o bezinfekčnosti. Tím může být:

  • negativní PCR test (ne starší než 7 dní)
  • antigenní test (ne starší než 72 hodin)
  • certifikát o dokončeném očkování (nejdříve 14 dnů po aplikaci poslední dávky)
  • potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19 (ne starší než 180 dnů)

Koupit vstupenky on-line »Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies