oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 22.1., příp.
SFC Opava 
10:00
 Hlučín

Letos naposledy na fotbal: Slezský FC hostí lídra soutěže z Brna

03.12.2021, autor Redakce
Opava – V Městských sadech se v sobotu 4. prosince půjde letos naposledy na FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU. Fotbalisté Slezského FC od 13.30 hodin vyzvou brněnskou Zbrojovku.

Utkání bylo původně na programu před týdnem, jenže Opavu zasypal sníh, hrací plocha byla delegátem označena za nezpůsobilou, a tak se zápas odložil. „Byli jsme nastavení na zápas, ale pak se to odložilo. Počítali jsme s tím, že se utkání asi odehraje na jaře. Nenapadlo nás, že se to bude tlačit na podzim… V úterý pak přišlo rozhodnutí, že se bude hrát v sobotu. Bylo to pro nás zprvu překvapení, ale pak jsme se do toho rychle vrátili zpátky. Na zápas se těším,“ říká opavský obránce Jiří Janoščín.

Pro něj osobně to bude v sobotu prestižní duel, vždyť právě v brněnské Zbrojovce s velkým fotbalem začínal. „Už jsem proti Brnu hrál, stejně tak proti Třinci, kde jsem působil posledních x let. Neberu to tedy až tak speciálně. Je to další zápas, ve kterém chceme uspět,“ hlásí zkušený fotbalista.

Z tribun Městského stadionu ovšem bude moci fotbal sledovat vzhledem ke zpřísněným podmínkám sledovat maximálně tisíc diváků. „To mě mrzí nejvíc. I když je zima, myslím, že by přišlo mnohem více lidí. Přece jen hrajeme s prvním týmem tabulky a můžeme se vyhoupnout na barážové pozice. Nákupní centra jsou dnes přeplněná a na stadionu pro x tisíc lidí jich může být jen tisícovka. To mě štve,“ přiznává Janoščín.

Slezský FC v úvodním duelu s Brnem na jeho půdě sahal po výhře. V zajímavém utkání Opavští vedli díky trefě Matěje Helešice z penalty a měli i další šance, jenže po změně stran otočili skóre svými góly domácí Jan Moravec a Pavel Zavadil.

„Měli jsme to rozehrané fantasticky, jenže nakonec jsme si neodvezli ani bod. Teď je rozdíl v tom, že se nám daří dávat góly. Na jednu branku už nepotřebujeme třeba šest šancí. Kdybychom ten zápas sehráli ve formě, jakou máme teď, měli bychom velkou šanci je porazit. Věřím, že to v sobotu potvrdíme a vyhrajeme,“ uzavírá Jiří Janoščín.

Zápas opavských fotbalistů se Zbrojovkou Brno má úvodní výkop na programu v sobotu 4. prosince od 13.30 hodin. Utkání bude živě vysílat sázková kancelář Fortuna, průběh zápasu můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Podmínky vstupu na stadion

Vláda České republiky v uplynulém týdnu schválila vyhlášení nouzového stavu a současně omezila kapacitu sportovních utkání na 1000 osob.

Z této kvóty je potřeba odečíst počet osob nutných pro organizaci utkání, klubových partnerů a VIP hostů včetně zástupců hostujícího klubu. V případě Slezského FC to znamená, že na utkání budou vpuštěni pouze majitelé permanentních vstupenek, kteří splňují níže uvedené podmínky bezinfekčnosti.

„Uvědomujeme si, že ne všichni naši permanentkáři tyto podmínky splňují. V tom případě může majitel permanentní vstupenky poskytnout svou permanentku další osobě, která podmínky bezinfekčnosti splňuje,“ vysvětluje technický ředitel Slezského FC Jaroslav Rovňan.


Kontrola bezinfekčnosti

Pro vstup do areálu Městského stadionu je potřeba se kromě platné vstupenky či permanentky prokázat jedním z těchto dokumentů v tištěné (doporučujeme) či elektronické podobě (např. aplikace Tečka): na utkání je potřeba mít u sebe jeden z těchto dokumentů v tištěné či elektronické podobě (aplikace Tečka):

 • Potvrzení o provedeném očkování proti COVID-19 (minimálně 14 dní od dokončeného očkovacího schématu)
 • Potvrzení o prodělané nemoci COVID-19 v uplynulých 180 dnech
 • Negativní výsledek PCR testu (ne starší než 72 hodin) – tím se mohou prokázat:
 • Osoby, které nemohou být ze zdravotních důvodů očkovány (tento fakt musí doložit potvrzením od lékaře či zápisem v registru ISIN).
 • Osoby, které aktuálně procházejí očkovacím režimem (konkrétně se jedná o tyto situace):
  a) od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu neuplynula doba 14 dnů, nebo
  b) v případě dvoudávkového schématu jí dosud nebyla podána druhá dávka očkovací látky a od aplikace první dávky očkovací látky neuplynula maximální doba stanovená pro aplikaci druhé dávky očkovací látky, nebo
  c) od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu neuplynula doba 14 dnů.“
 • Mládež ve věku 12-18 let

Výjimku z výše uvedeného mají děti do 12 let, které neprokazují bezinfekčnost.

Městský stadion otevře své brány hodinu před výkopem utkání, tedy ve 12.30 hodin. „Vzhledem k důkladné kontrole výše uvedených dokumentů mohou vznikat fronty, proto žádáme fanoušky, aby na Městský stadion dorazili s dostatečným časovým předstihem,“ avizuje Rovňan.


Noste respirátor

Po celou dobu pobytu na Městském stadionu v Opavě je nutné mít přes ústa a nos nasazen výhradně respirátor, a to minimálně třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu. Dále na diváky apelujeme, aby dodržovali veškerá platná protiepidemická opatření.