oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.5., 30.kolo
Vlašim 3
SFC Opava 1
čtvrtek 19.5., BAR1
SFC Opava 
17:00
 Bohemians 1905

Michal Bílek má za sebou první start v opavském dresu

22.01.2022, autor Redakce | FOTO: Tomáš Závěšický
Opava – Do první zápasu přípravy v Olomouci sice Michal Bílek ještě nenastoupil, proti Hlučínu si však na umělé trávě v Kylešovicích již připsal první minuty ve žlutomodrém dresu.

Jak hodnotíš svých prvních 45. minut v opavském dresu?

Mrzí mě, že jsme ten poločas prohráli 3:0, takže ho nemůžu hodnotit kladně. Bylo vidět, že máme mladou sestavu a dělali jsme hodně chyb. Fotbalově bych řekl, že to byl vyrovnaný poločas, ale Hlučín se bohužel dokázal třikrát prosadit.

Nastoupil si dnes na trochu vyšší pozici, než si zvyklý, jak se ti tam hrálo?

Na desítce už jsem párkrát nastoupil v Ústí za trenéra Křečka. Sice to to není úplně můj post, ale snažil jsem se odvést to nejlepší co umím. Zároveň to bylo poprvé, co jsem s klukama absolvoval zápas, takže tam ještě chybí nějaké ty zažité návyky, které věřím, že přijdou. Stále máme ještě do ligy dost času, takže automatismy tam určitě naskočí.

Jak zatím zvládáš přípravu?

Hned na prvním tréninku se mi vrátilo zranění, které jsem měl už v průběhu podzimu, takže to mě trošku zabrzdilo, ale od pondělí už jsem normálně v tréninku. Trenér mi zatím dává postupné dávky, abychom to hned zbytečně nepřetížili, ale lepší se to každým dnem. Teď ještě doběhávám nějaké věci, které už mají kluci za sebou a cítím se dobře.

Co Opava jako město, jak se ti líbí?

Přiznám se, že ačkoli jsem si našel byt přímo na náměstí, které je nádherné, tak ve městě jsem zatím ještě moc nebyl, jelikož většinu času trávím na stadionu. Teď na víkend se za mnou dorazili podívat rodiče a příští týden přijede také přítelkyně, takže si určitě nějaký čas najdeme a Opavu prozkoumáme.