U17 si poradila s Plzní, U19 na první body čeká

26. 4. 2022

Opava – V minulém týdnu sehrály ligové dorosty hned dva ligové duely. Zatímco ve středu se utkaly v domácím prostředí s Plzní, v sobotu zajížděly na hřiště Pardubic.

Slezský FC Opava U19 – FC Viktoria Plzeň U19 0:3 (0:1)

Branky: Lörincz, Štauber, Chládek

Opava: Kubný, Jaroszek, Pejša, Chládek, Ceniga (62. Segeťa), Dodek, Šeba, Hendrych, Cempírek (73. Krömer), Blažej, Blatný

Plzeň: Daněk, Rádl 84. Šticha), Pracht (60. Janča), Doubek, Štauber, Oravec, Málek, Kule (79. Vonásek), Paluska, Hašek (79. Planeta), Lörincz

„Výsledek neodpovídá tomu, co se dělo přímo na hřišti. I když výsledek 0:3 vypadá zcela jednoznačně, tak jsme soupeři, ve větší míře, góly darovaly. Za stavu 0:1 se nám nepovedlo vyřešit situaci čtyři na dva a to jsou bohužel věci, které nás sráží. Vstřelený gól z naší strany, totiž mohl dát zápasu úplně jiný rozměr. Bohužel opakujeme chyby a to nám bere možnost, jak získat body. Pro nás to v konečném důsledku znamená, že musíme jít zápas od zápasu a věřit, že celá sezóna neskončí výsledkovým fiaskem," uvedl asistent trenéra U19 Jakub Swiech.

Slezský FC Opava U17 – FC Viktoria Plzeň U17 2:1 (2:1)

Branky:2x Ligač – Kobes

ŽK:Kašný, Wehovský, Nováček (Opava)

Opava:Kašný, Buchta, Kubát, Šrek, Wehowský, Lazecký, Géryk (84. Sedláček), Panyla (80. Honeš), Vyležík, Nováček (Stařeček), Ligač

Plzeň: Baier, Tůša, Deml, Suchý, Rampa (46. Soběhart), Kobes, Kulišan, Dvořák, Šot, Fremr, Gadač (84. Němec)

„Proti velmi silnému soupeři s výborným trenérem nás čekalo hodně těžké utkání, navíc hrané v “anglickém týdnu“. Bohužel jsme se dostali do situace, že jestli chceme napravit svoji reputaci a navázat na velmi povedený podzim, musíme začít sbírat body i s papírově silnějšími soupeři. V tomto utkání se to klukům povedlo výborně. Od začátku utkání jsme diktovali tempo hry a hráli jsme přesně tak, jak bychom se chtěli prezentovat. Jeden hráč vedle druhého podal velice obětavý výkon, za který byli chlapci po právu odměněni. Po dlouhé době jsme si krátce užili, jak chutná vítězství, ale na oslavy není čas. O víkendu nás ceká jeden z nejsilnějších soupeřů v soutěži FK Pardubice. Doufám, že navážeme na výkony se Slávií a Plzní a nepojedeme domů s prázdnou," uvedl trenér Tomáš Mrázek.

FK Pardubice U19 – Slezský FC Opava U19 2:1 (0:1)

Branky:2x Brychnáč – Blatný

ŽK:Miláček, Míšek, Brdlička – Pejša, Dodek

Pardubice:Šimůnek, Svatoš, Tecl, Svoboda (52. Jeník), Sedláček (46. Kirchner), Jarkovský, Novák, Machů (81. Němec), Kraj (81. Brdička), Miláček (65. Brychnáč), Míšek

Opava: Schönwalder, Jaroszek, Pejša, Chládek (81. Vala), Segeťa, Ceniga (70. Kovárník), Dodek, Šeba, Hendrych, Blažej, Blatný

„Toto utkaní se dlouho vyvíjelo v kýžené první body, ale nakonec jsme bohužel opakovaně nebyli odměněni. Soupeř byl sice fotbalovější, ale my jsme podali velmi bojovný a organizovaný výkon. Navíc jsme se po pěkné akci dokázali dostat do vedení. Na začátku druhého poločasu jsme poté přežili pár šancí soupeře a dokázali jsme si vytvořit i velice slibnou příležitost k navýšení skóre. Bohužel pro nás ale soupeře v této situaci podržel gólman. Následně se Pardubicím, po centru ze strany, podařilo srovnat a deset minut před koncem dokázal výsledek, po krásné kombinaci středem hřiště, otočit skóre. I přes prohru však musím kluky pochválit. Mrzí nás, že to výsledkově nevyšlo, protože proti velice silnému soupeři podali výkon na hranici svých možností," zhodnotil utkání asistent trenéra Jakub Swiech.

FK Pardubice U17 – Slezský FC Opava U17 7:0 (4:0)

Branky:3x Brož, 2x Kožený, Rek, Kuja

ŽK:Lazecký (Opava)

Pardubice: Šimon, Procházka, Jindra (59. Houfek), Metelka, Kuja (74. Morávek), Kameník, Macák, Halda (32. Rek), Kožený, Borůvka (46. Firbacher), Šebek (46. Brož)

Opava:Souček (46. Kadlec), Buchta (71. Stařeček), Kubát, Šrek, Wehowský, Lazecký, Géryk (56. Panyla), Honeš (56. Sedláček), Vyležík, Nováček, Ligač

„Výsledek utkání vypadá jednoznačně, ale průběh utkání, zejména v prvním poločase, až tak jednoznačný nebyl. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře, ale opět jsme dostali několik laciných branek, které je třeba oddělit od výkonu ostatních hráčů. Ve druhém poločase se už projevila určitá frustrace z rozhodnutého stavu a zbytek utkání tomu odpovídal. Výsledkem velmi posílené Pardubice prokázaly obrovskou individuální kvalitu, doplněnou o velmi dobrý týmový výkon, se kterým si dokráčeli k pohodlnému vítězství.," zhodnotil utkání trenér Tomáš Mrázek.