oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Do Znojma i s Tomášem Mrázkem

20.09.2012, autor Redakce
Vybřednout z výsledkové a herní krize. Takové cíle si dávají anebo spíš musí dávat fotbalisté Slezského FC před zápasem se Znojmem. Velká pomoc v ofenzivě se čeká od staronové posily Tomáše Mrázka.

A právě opětovné spojení s Tomasem Radzinevičiusem by mohlo na Moraváky platit. Tomáš Mrázek je známý svým důrazem a v soupeřově šestnáctce bude velice platným hráčem. Problémy hlubšího rázu ovšem máme v obraně. Náš nový kouč David Vavruška ovšem defenzivu vyztužil stoperem z Ružomberoku Jaroslavem Kostelným, jenž s opavským mužstvem už trénuje a proti Znojmu by neměl chybět v základní sestavě.

Slezský FC v dosavadním průběhu sezony ještě nevyhrál, a přestože to na hřišti aktuálně třetího mužstva druhé ligy nebude mít ani za mák jednoduché, dobrý výkon stoprocentně může tým správně nastartovat.

„Příchod Tomáše Mrázka je pro mužstvo velkou vzpruhou. V tréninku pracuje velmi dobře, což je důkazem toho, že to byla správná volba. Soupeře známe. Myslím si, že jsme na něj dobře připraveni,“ konstatoval hlavní kouč našeho celku David Vavruška.

Znojmu se na začátku tohoto ročníku nebývale dařilo. Ze sedmi zápasů hned čtyřikrát vyhrál. Menší ústup ze slávy se konal až v posledních dvou kolech. Tým trenéra Leoše Kalvody nejprve klopýtl v Ďolíčku. Bohemians 1905 zvítězila nejtěsnějším možným rozdílem. Závěr zápasu byl velice divoký. Exopavský středopolař Radim Nepožitek, který patří ke stavebním pilířům znojemské zálohy, šlápl na protihráče a vyfasoval červenou.

Minulý týden pak Znojmo doma narazilo na svého neoblíbeného soupeře ze Sokolova, s nímž remizovalo 1:1. Největší hrozbou pro opavskou defenzivu bude bezesporu útočník Václav Vašíček, který v šesti zápasech vstřelil čtyři branky. Defenzivu drží bulharský veterán Yonov. Opomenout nesmíme ani vícemistra světa do dvaceti let Tomáše Oklešťka. Před nedávnem se z Jihlavy do Znojma vrátil Jan Šilinger, jenž znojemskému týmu před dvěma lety vydatně pomohl k postupu do druhé ligy.

Utkání se Slezským FC na Městském stadionu ve Znojmě je na programu v pátek. Začátek je naplánován na 17. hodinu.

Pravděpodobná sestava Znojma: V. Hrubý – Cihlář, Vadič, Yonov, Buchta – Nelásek, Lacko, Nepožitek, Okleštěk, Sukup – Vašíček.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies