oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Do Opavy míří Karviná, má na víc, než v současné době předvádí

28.09.2012, autor Redakce
Velké druholigové derby bude v sobotu hostit náš stadion v Městských sadech. Dorazí Karviná, mužstvo s kádrem kvalitních hráčů. Před sezonou se o karvinském výběru mluvilo jako o horkém kandidátovi na postup do první ligy. Zatím se ale tyto prognózy nenaplňují.

To byl i důvod, proč skončil po sedmém kole trenér Malura, kterého nahradila prozatím dvojice Mašlej – Pánik. „Jsme nyní ve fázi, kdy potřebujeme každý bod. Věřím, že první vítězství nás může nakopnout a karta se obrátí,“ tvrdí záložník Slezského FC Opava Zdeněk Partyš, autor dvou podzimních gólových hlaviček.

Karviná ve svém posledním domácím vystoupení doslova vydřela tři body nad Táborskem. „Spadl nám ze srdce obrovský balvan. To čekání bylo hodně dlouhé. Věřím, že nás toto vítězství pořádně nakopne s výhledem k příštím zápasům,“ řekl po nedělním duelu střelec jediné karvinské branky Antonín Přesl. Karviná se tak před sobotním zápasem u nás mohla uklidnit. „Nějaká psychická výhoda by to pro nás být měla. Derby je specifické, ale do Opavy pojedeme urvat minimálně bod,“ řekl k sobotním vyhlídkám karvinský fotbalista.

Karvinská sestava je postavena na kvalitě. Ta už začíná na brankářském postu. Vyrovnanou dvojici tvoří mladý gólman ze Žiliny Matěj Rakovan a velkezkušený Lukáš Paleček, kdysi kapitán Mostu a také brankář Dolního Benešova. V obraně Karvinští spoléhají na našeho odchovance Davida Mikulu a také na ligového matadora Reného Bolfa, které doplňují exhlučínský Tomáš Hrtánek s ostříleným borcem Josefem Hoffmannem.

V záložní řadě je nevětší hvězdou Bosňan Admir Vladavič, fotbalista, jenž si zahrál Ligu mistrů za Žilinu a Salzburg. Rychlostně dobře vybavený je Albánec Elvist Ciku, ten v hornickém městě působí už čtvrtou sezonu. Oklikou přes Senici se do Karviné dostal ještě loni kapitán ligového Hradce Králové, devětadvacetiletý Roman Fischer. Pro Votroky byl jeho odchod šokem. Přednost před Českými Budějovicemi dal Karviné další výborný fotbalista, záložník původem z Třince, Petr Wojnar. Zkušenosti na rozdávání má i devětadvacetiletý Jakub Hottek.

V útoku se o střílení branek snaží Antonín Presl, Václav Juřena nebo Pavel Vrána. Otazník visí nad setrváním rebela Aleše Besty, naopak novou šanci dostává Michal Gonda, ofenzivně laděný fotbalista, který půl roku také kopal v Opavě.

„Lehké to nebude, ale my to dokážeme, jednou se to zlomit musí, nemám sice rád tyto otřepané fráze, ale nám nic jiného než věřit a bojovat nezbývá. Je jedno, jakým stylem se ke třem bodům prorveme, důležitá bude výhra,“ uzavřel Zdeněk Partyš.

Pravděpodobná sestava Karviné: Rakovan - Cverna O., Mikula, Cverna V., Hoffmann - Ciku, Gonda, Vaněk, Vladavič – Vrána, Presl.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies