oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 15.2., 21.kolo
SFC Opava 
od  
 Plzeň
Očima trenéra

Byl to náš nejlepší výkon pod mým vedením, libuje si Kopecký

27.10.2018, autor Redakce | Foto: Deník / František Géla
Opava – Zápasy na Dukle a proti Příbrami v podání Slezského FC? Jako den a noc, v tomhle případě tedy přesně naopak. Opavští proti středočeskému nováčkovi oslnili parádním výkonem, který podtrhlo hned pět branek. Slezané vyhráli jasně 5:0 a dali zapomenout na poslední slabší zápasy.

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Dali jsme branku, po níž se hráči uklidnili. Pak přišel druhý gól a přežili jsme i zbytečnou penaltu, při které nás fantasticky podržel Vojta Šrom. To byl klíčový okamžik,“ vypíchl důležitý moment zápasu Ivan Kopecký.

Pak se poprvé v opavském dresu trefil Pavel Zavadil. Náramnou střelou z přímého kopu. „Po třetí brance už byla hra v naší režii. Jsem moc rád, že jsme byli tak produktivní,“ pochvaloval si.

Slezané po třetí brance zcela ovládli dění na hřišti, a nakonec Středočechům zasadili ještě dva gólové údery. „Naše defenziva pracovala podle plánu a soupeře jsme nepustili do žádné gólové šance. Myslím, že pod mým vedením to byl zatím náš nejlepší výkon. Snad to nebude jen výstřelek a podobnými výkony se budeme prezentovat i dál,“ věří Kopecký.

Ten proti Příbrami vsadil na rozestavení se čtyřmi obránci. „Když něco nefunguje, musíte to změnit. Vyplatilo se nám, za což jsem rád,“ pousmál se.

Do základní sestavy se po dlouhé době vrátil Jan Žídek a vedl si znamenitě. „Honza je po těžkém zranění, ale trénuje už dlouho. Pár startů měl v béčku. Elán a nadšení z tréninku si přenesl i do zápasu. Výkon se mu vydařil. Navíc to byl jeho premiérový prvoligový start,“ připomněl Kopecký.

A co řekl na parádní vstupy do obou poločasů? „Chceme hrát aktivně. Jde také o dobrou organizaci v obranné fázi a dostupování. Rychlým přechodem jsme se dokázali dostat k brance soupeře. Šli jsme tomu naproti, protože jsme chtěli hrát aktivně,“ dodal na závěr.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies