Memoriál Vlastislava Marečka: U16 si po Teplicích poradila i se Slováckem

10. 2. 2022
Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka

Opava – Ve středu dopoledne se na umělé trávě v Kylešovicích odehrálo další utkání Memoriálu Vlastislava Marečka. Naši hráči tentokrát přivítali soupeře ze Slovácka.

Stejně jako do utkání s Teplicemi, také do utkání se Slováckem vstoupili naši kluci velice dobře. Již v 8. minutě se totiž z penalty nemýlil Endrych a domácí tak vedli 1:0. V 10. minutě to pak bylo již o dvě branky, když se dokázal prosadit Baar.

Hosté se nicméně nevzdali a ještě do poločasu dokázali snížit. Ve 36. minutě totiž také oni zahrávali penaltu a bezpečně ji proměnili. Do kabin se tak o poločas odcházelo za stavu 2:1 pro Opavu.

Do druhého poločasu vstoupili o něco lépe hosté z Uherského Hradiště, v 55. minutě dokázali srovnat na 2:2 a začínalo se tak od znova. Opava se nicméně nevzdala a zhruba čtvrt hodiny před koncem utkání dokázala překlopit skóre zásluhou branky Andrleho na svou stranu.

Vzhledem k tomu, že do konce utkání se již ani jedna ze stran nedokázala prosadit, připsali si tak opavští dorostenci po výhře na Teplicemi druhou výhru v řadě.

„Z pohledu výsledku se jedná určitě o povedené utkání. Trochu mne mrzí, že jsme znovu ztratili dvougólový náskok, ale Slovácko bylo hlavně ve druhém poločasu kombinačně o něco lepším týmem a velice těžkým soupeřem. Každopádně mě velice těší, že po srovnání jsme šli vítězství více naproti a byli jsme za to odměněni vítěznou brankou," uvedl trenér kategorie U16 František Metelka.