oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 27.1., 14.kolo
Bohemians 1905 
16:00
 SFC Opava

Musíme Slovácko předčít v agresivitě, burcuje kapitán Žídek

07.03.2019, autor Redakce
Opava – Zadání je jasné, opavští fotbalisté chtějí ze sobotního duelu se Slováckem tři body. Nebudeme přehánět, když řekneme, že vítězství je povinností. To si dobře uvědomuje i kapitán opavského týmu třiatřicetiletý obránce Jan Žídek.

„Na úvod jsme měli těžký los, neodehráli jsme špatné zápasy. Tedy až na první poločas v Teplicích,“ začal své předzápasové povídání Jan Žídek. „Nedokážu si vysvětlit, proč jsme tak mizerně hráli. Musíme si uvědomit, že nás zdobí a zdobila týmovost. A ne, že budeme hrát na vyžádání. Teplice jsme si vyříkali, teď chceme porazit Slovácko. Stále ještě máme na dosah účast ve střední skupině,“ míní rodák z Oldřišova.

Opava už se Slováckem letos jednou hrála, v Uherském Hradišti vyhrála 2:0 díky brankám Kuzmanoviće a Juřeny. „Na Slovácku jsme měli i štěstí. Soupeř měl několik šancí, které neproměnil. V sobotu to bude jiný zápas. Slovácko přijede v klidu, bez tlaku. Věřím ale, že my to zvládneme,“ poznamenal Žídek, který se v neděli radoval ze své první ligové branky.

Koupit vstupenky on-line »

Celek ze Širůchu se zvedl po příchodu trenéra Martina Svědíka. Začal vyhrávat a tabulkou stoupá nahoru. V kádru má zajímavá jména včetně dvou velkých postav Michala Kadlece a nově teď i Filipa Hološka. „Slovácko pod trenérem Svědíkem hraje jinak, hodně agresivně, těží z napadání,“ přichází s dalším postřehem Jan Žídek.

Na slovenského reprezentanta Hološka se těší. „Pokud nastoupí, bude to dobrá konfrontace. Osobně rád hraju proti tak kvalitním hráčům,“ usmál se kapitán Slezského FC Opava. A kudy vede cesta k úspěchu? „Musíme soupeře předčít agresivitě a těžit ze hry po krajích,“ končí krátké povídání Jan Žídek.

Zápas má výkop na programu v sobotu 7. března v 15 hodin.

Organizační informace pro fanoušky

U vstupu od Střelnice bude vyčleněna jedna pokladna, která bude otevřena už hodinu a půl před výkopem. Brány stadionu se pak otevřou přesně hodinu před začátkem utkání, tedy ve 14.00 hodin.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies