oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 7.6., 28.kolo
SFC Opava 
od 15:00
 Slovácko
Rozhovor – Vojtěch Šrom

Musíme něco předvést i vepředu, velí Šrom po kruté porážce na Dukle

22.10.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Praha – Na Julisce měl docela dost práce, předvedl několik spolehlivých zákroků, jenže na hlavičku Ďuricy z 89. minuty (na snímku) opavský gólman Vojtěch Šrom nedosáhl. Místo bodu a vychytané nuly tak musel skousnout krutou prohru.

„Bohužel už se nám to opakuje. V podstatě to samé se stalo v Plzni. Neodehráli jsme dobrý zápas. Do obrany jsme to sice zvládali, ale vepředu jsme si toho moc nevytvořili a neodvážíme ani bod,“ krčí rameny Vojtěch Šrom.

Ten se na Julisce v nedělním odpoledni docela zapotil. A nebylo to zrovna příjemným podzimním sluncem. „Dukla měla pár náznaků, ale šance měla snad dvě a z jedné nám dala gól,“ štve opavského brankáře.

Chvíli po inkasovaném gólu ještě reflexivním zákrokem zabránil pojistce Dukly. „Pořádně jsme to neviděl, míč mi vypadl a soupeř mě trefil do hlavy, ale to už je teď jedno,“ uvědomuje si.

Obrana Slezanů se oproti úvodu sezony sice zpevnila, jenže s ofenzivou už to tak růžové není. „Musíme si něco říct sami mezi s sebou i s trenérem. Podíváme se na video a rozebereme si to,“ povídá Šrom. „V obraně je to určitě lepší, ale musíme něco předvést i směrem dopředu,“ doplňuje.

Opavské fotbalisty podporoval na Julisce i početný kotel. „Za to fanouškům patří dík. Jinak je to tady ale spíš nefotbalové prostředí. Na druhou stranu, stále se tady hraje liga,“ rozhlíží se po areálu, kde hřiště obklopuje atletický ovál.

Z výhry nad Slezským FC se po utkání emotivně radoval Roman Skuhravý, ještě nedávno trenér Opavy. Bylo to v kabině před utkáním velké téma? „Něco málo jsme si k tomu řekli, ale nebylo to tak, že by to bylo my proti trenérovi Skuhravému. Jeli jsme zkrátka na Duklu a chtěli urvat body,“ vysvětluje Vojtěch Šrom.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies