oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.6., příp.
SFC Opava 
od 15:00
 Vítkovice
Preview: SFC Opava - Třinec

Mužstvo je schopné dostat se přes Třinec dál, říká Jan Baránek

08.10.2014, autor Martin Erben
O P A V A - Radost ze skvělého uvedení do fotbalové národní ligy vystřídalo zklamání. Slezský FC Opava šest zápasů v řadě nezvítězil, dvakrát remizoval a čtyřikrát prohrál. Fanoušky nemile překvapila nedávná prohra 0:5 na domácím hřišti s Pardubicemi. Nyní čeká Opavu pohárová odveta s Třincem, která je na programu ve středu 8. října 2014 od 18 hodin. Opavští do ní vstupují s dvoubrankovým mankem. Trenér Jan Baránek ale věří, že tým je schopen postoupit dál.

„Od začátku ligy měl náš herní styl své parametry. Kolaps s Pardubicemi degraduje všechny předchozí výsledky. Teď se musíme dát zase dohromady a pokusit se dostat do formy, v níž jsme byli na začátku,“ uvedl trenér Slezského FC Jan Baránek.

Opava od začátku Fotbalová národní ligy sázela na kombinační hru, kterou přehrávala soupeře hlavně ve středu hřiště. U posledních zápasů se ovšem nedostavil výsledkový efekt, chyběly vstřelené góly.

„Máme problém se vstřelením branky. Fotbal se nehraje na krásu, ale na góly. A ty jsme dostávali, místo abychom je dávali. Další problém je, že jako mužstvo nebráníme špatně, ale někteří hráči dělají hrubé individuální chyby, za které pak pyká celý tým,“ postěžoval si opavský kouč.

Soupeř ve zkratce – Fotbal Třinec
Rok založení: 1921 Baník Most
Stadion: Stadion Rudolfa Labaje (2200 míst)
Klubové barvy: bílá, červená
Trenér: Marek Kalivoda Posledních pět let:
2009/10 - FNL (9. místo)
2010/11 - FNL (5. místo)
2011/12 - FNL(15. místo)
2012/13 - MSFL (1. místo)
2013/14 - FNL (9. místo)
Největší úspěchy: 10. místo v 1. lize (1970/1971)
Oficiální web: www.fotbaltrinec.cz

S postupem Slezského FC do druhé nejvyšší soutěže došlo k výrazné obměně hráčů. Nejvýraznějšími posilami jsou navrátilec Zdeněk Pospěch následován mladým talentem Petrem Ševčíkem.

„Se Zdeňkem Pospěchem jsem velmi spokojen, na hřišti odvádí skvělé výkony. Petr Ševčík odehrál v úvodu vynikající zápasy a byl jedním z klíčových hráčů naší ofenzívy. Naopak Svatonský, Kuzmanović a Machálek prozatím původní očekávání příliš neplní. Přesto věřím, že jejich aklimatizace proběhne co nejrychleji a zvyknou si na nové spoluhráče i diváky,“ pokračoval Baránek.

Dnes čeká opavské fotbalisty další derby s Třincem. Dvoubranková prohra v prvním zápase s Třincem ve čtvrtém kole poháru FAČR ztížila Slezskému FC postup do dalšího kola. Oba celky se znovu utkají v odvetném zápase už dnes ve středu 8. října 2014 v 18 hodin v Městských sadech.

„Výsledek prvního zápasu není povzbudivý. Na druhou stranu je to jen poločas. My jsme mužstvo, které je schopné při optimálním výkonu všech hráčů Třinec porazit a dostat se přes něj dál. Ale až samotný zápas ukáže, jak na tom momentálně jsme,“ uzavřel Jan Baránek.

Informace o cenách vstupenek

Jednotné vstupné na středeční utkání činí 60 Kč. Ženy, děti do 15 let a majitelé permanentních vstupenek mají vstup na zápas zdarma.

Průběh středečního utkání můžete sledovat díky textovému on-line přenosu na webu Onlajny.com.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies