oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.2., 23.kolo
SFC Opava 
od 14:30
 Olomouc
Nové tváře v SFC

Nováčci v Opavě: S týmem se připravují Juřena s Řezníčkem

15.06.2018, autor Redakce
Opava – Se Slezským FC se budou na nejvyšší soutěž představovat také dva novici. Prvním z nich je útočník Václav Juřena (na snímku), druhou novou tváří v opavské šatně je záložník Jan Řezníček. Pro oba jsou ve Slezsku připravené tříleté smlouvy.

Václav Juřena má za sebou velmi povedený druholigový ročník, kdy v dresu Třince nasázel deset branek a na dalších osm jich přihrál. „Je to nepříjemný a velice kvalitní útočník. V soutěži jsme ho sledovali celou dobu. Dal deset gólů. Měli jsme o něj zájem. S Třincem jsme se domluvili a Václav Juřena by u nás měl podepsat smlouvu na tři roky,“ hlásí generální manažer Slezského FC Opava Alois Grussmann.

Před sedmadvacetiletým borcem nyní stojí opavská výzva. „Jsem šťastný, že jsem dostal tuto nabídku. Navíc je pro mě fajn, že nemusím daleko cestovat. Klíčové pro mě je, že tým není postaven vyloženě na obraně, ale chce se tady útočit. Tím pádem bude víc šancí v zakončení, což by pro mě mohlo být dobré,“ myslí si Václav Juřena.

Zatímco vytáhlý forvard si kromě Třince zahrál za Baník, Karvinou nebo Vítkovice, záložník Jan Řezníček strávil celou dosavadní kariéru v Pardubicích. Opavské angažmá je jeho vůbec prvním působištěm mimo domov. „Honza Řezníček nám vyztuží záložní řadu. Byli jsme s ním ve spojení. Je to také velmi kvalitní hráč, do Opavy se těšil. Navíc umí dát gól. Vytvoří konkurenci na další hráče v klubu,“ říká na adresu středního záložníka Alois Grussmann.

Pětadvacetiletý středopolař by měl v SFC podepsat kontrakt na tři roky. „Pro mě je to splněný sen. Vždycky jsem se chtěl dostat do první ligy a teď to přišlo. Jsem rád, že tady můžu být. Vždycky se mi hrálo parádně před zdejšími fanoušky. Byly to super zápasy,“ usmívá se Řezníček.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies