oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.1., příp.
SFC Opava 
10:30
 Uničov

Opava jede na Slovácko. Máme plán, kterého se musíme držet, velí Dvorník

25.10.2019, autor Redakce
Opava – Další o pokus přerušení černé série je tady. Ta v podání Slezského FC Opava čítá jedenáct zápasů bez vítězství. Nyní se svěřenci trenérů Josefa Dvorníka a Aloise Grussmanna představí v Uherském Hradišti proti domácímu Slovácku.

To má fazonu, čtyřikrát v řadě neprohrálo a v tabulce je na luxusním šestém místě.

„Slovácko má konsolidovaný tým, dobře složený kádr,“ začal rozebírat sobotního soupeře trenér Josef Dvorník. „Jejich přednosti vidím v rychlostí obou křídel. Velmi zajímavá je spolupráce Sašinky se Zajícem. Směrem dopředu je to o velké kvalitě,“ zvedá prst opavský stratég.

Domácí ale nebudou proti Opavě kompletní, kvůli kartám budou stát Vlastimil Daníček, Josef Divíšek a Michal Kadlec. „Asi jim nabouralo kontinuitu, ale my se musíme soustředit sami na sebe. Máme plán, se kterým do utkání jdeme, a toho se chceme držet,“ řekl Dvorník. Ten bude kvůli karetní stopce postrádat obránce Matěje Hrabinu.

Opava se stále trápí v koncovce. V dosavadních třinácti duelech dala pouhých sedm branek. „Hodně jsme se tomu věnovali. I v týdnu po Bohemce na to byly zaměřeny určité pasáže v tréninku, ale nyní jsem hráče, kterých se to týká, trochu vyklidnil. Chceme dát hráčům klid. Věřím, že v zápase najdou správné zakončení,“ míní trenér Slezského FC.

A jak bude v Uherském Hradišti vypadat opavská sestava? „Kromě Endyho Opoku Bernadiny máme všechny hráče fit. Chceme být o kus lepší v ofenzivě, ale musíme si být vědomi útočné síly Slovácka, takže jsme se zaměřili i na defenzivní věci. Rozestavení a obsazení základní sestavy bych si ještě nechal pro sebe,“ zakončil Josef Dvorník.

Sobotní duel v Uherském Hradišti má výkop na programu v 14.30 hodin.