oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 23.7., Nad
SFC Opava 
od 18:00
 Olomouc
Preview: Sigma – SFC

Opava míří na Hanou bez Svozila. Nastoupí poprvé Sus?

13.09.2019, autor Redakce
Opava – Těžký zápas čeká na opavské fotbalisty. Výběr trenéra Ivana Kopeckého se představí v Olomouci. Sigma je v laufu. Doma porazila Teplice, remizovala na Spartě a navíc získala posilu z Dukly v osobě ofenzivního záložníka Pabla Gonzáleze.

„Sigma má kvalitu. Navíc po posledních zápasech je v pohodě, my ale chceme body. Dobrá předfinální fáze a pevná defenziva, to je naše cesta k úspěchu,“ míní trenér Slezského FC Opava. „Dobře víme, že body potřebujeme jako sůl. Věřím, že remíza se Slavií nám zvedla sebevědomí,“ pokračuje Kopecký.

Loni Opava uhrála na Hané remízu, když přišla o dvougólové vedení. „Tento zápas je pro nás minulostí. Jeho závěr byl hektický. Šance měly oba týmy, Honza Žídek trefil v nastavení břevno,“ přehrává si opavský stratég vzpomínky v hlavě.

Slezané mají problémy se sestavou. Vyloučení z předešlého utkání nepustí do hry Jaroslava Svozila, zdravotní problémy trápí Pavla Šulce, který si při plnění reprezentačních povinností poranil kotník. „Jarda je jasný,“ nechtěl být opavský trenér víc konkrétní.

V opavské sestavě se může objevit i nová posila, zkušený borec Martin Sus. „Pro jeho univerzálnost jsme ho brali. V devětadvaceti letech má toho už hodně za sebou. Uvidíme, zda naskočí od začátku,“ pronesl Ivan Kopecký.

Páteční duel má výkop v 18 hodin.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies