oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 17.4., 27.kolo
Mladá Boleslav 
14:00
 SFC Opava

Opava se chystá na Plzeň. Spoléháme na fanoušky, hlásí Balcárek

14.02.2020, autor Redakce
Opava – První zápas jara je tady. Na stadion do Městských sadů míří z posledních let tituly ověnčená Plzeň. Favorit je jasně daný, Opava ale zbraně neskládá. Duel se Západočechy bude mít zvláštní náboj pro dva členy plzeňské kabiny. Nedělní utkání startuje ve 14.30 hodin.

Nový kouč Adrián Guľa totiž v minulosti začal svou českou misi právě v Opavě. Záložník Joel Kayamba se ze Slezska pro změnu odrazil k angažmá do plzeňského velkoklubu.

„Plzeň má nového trenéra a hráči potřebují určitý čas k tomu, aby se s jeho prací sžili. Nicméně Viktorka má velkou individuální kvalitu, a to je její výhoda,“ řekl úvodem trenér SFC Opava Jiří Balcárek. Západočeši přišli o svého kanonýra Michaela Krmenčíka. „Ale jak jsem viděl přípravné zápasy, jeho gólovost se může rozložit na více hráčů, kteří jsou hodně nebezpeční především na posledních dvaceti metrech,“ poznamenal opavský stratég.

Opavští jdou do zápasu s novou stoperskou dvojicí. Velký křest ohněm čeká na mladého Adama Rychlého. „Neřeším, kolik má kdo roků. Důležité pro mě je, jak hráč pracuje v tréninku. Adam si o místo řekl a já mu věřím. Když jsem do Opavy přišel a čekal mě první zápas s Boleslaví, lidé se divili, že jsem do hry postavil mladého Suka,“ podotkl Jiří Balcárek a dodal: „Myslím si, že vzhledem k našim možnostem jsme pro jaro postavili dobrý tým.“

Jisté je, že v neděli nebudou k dispozici Martin Sus, Dominik Smékal a Matěj Helešic. Naopak připraven bude Souček, který v posledních dvou zápasech přípravy absentoval. „Filip měl drobné zdravotní problémy, následně jsme ho šetřili, protože ho čekaly zdravotní testy na Spartě,“ vysvětloval šestatřicetiletý kouč. Na otázku, zda už má jasno o přípravě, odpověděl: „Až na jedno místo ano. Jsem rád, že generálka vyšla výborně Pavlu Zavadilovi, jeho koleno drží, což je velmi pozitivní.“

Opavský trenér věří v mohutnou podporu tribun. „Těšíme se na diváky, na plný dům. Kvalita je na straně Plzně, o tom nemá cenu diskutovat. Hodně spoléháme na fanoušky, že náš výkon posunou dál,“ uzavřel Jiří Balcárek.

Nedělní zápas má úvodní výkop na programu ve 14.30 hodin.

Novinky? Kytice, kulichy, fanshop a výčep s nealko pivem

Pro prvních 500 žen, které dorazí na utkání s Plzní, budou připraveny květiny. Slezský FC se tímto gestem připojuje k valentýnskému víkendu.

Před stadionem budou zároveň hostesky FORTUNA:LIGY rozdávat fanouškům stylové kulichy, kterých je omezený počet, proto přijďte včas. Můžete se také zapojit do soutěže s kulichy, více čtěte na webu.

Před samotným utkáním zástupci klubu poblahopřejí k významným životním jubileím dlouholetému trenérovi a poté sekretáři Ostroje a Slezského FC Josefu Hellebrandovi a bývalému vynikajícímu záložníkovi opavského Ostroje Miroslavu Kořistkovi.

Velkou novinkou je také nový kiosek za tribunou H, kde budou k dostání vybrané fanouškovské předměty z našeho fanshopu. Na základě podnětu příznivců bude u vstupu od ulice U Opavice otevřen jeden výčep s nealkoholickým pivem.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies