oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.10., 12.kolo
Slezský FC Opava 0
FK Teplice 1
neděle 20.10., 13.kolo
Bohemians 1905 
od 15:30
 SFC Opava
Preview: SFC – Zlín

Opava vyzve Zlín. Podáme ještě lepší výkon než na Spartě, věří Dvorník

27.07.2018, autor Redakce
Opava – Zaútočí Slezský FC na první body ve FORTUNA:LIZE? Je tady pokus číslo dvě. V brněnském azylu Opava hostí zlínský Fastav. Ševci jsou ve formě. V prvním kole otočili zápas s Mladou Boleslaví, a to z 0:2 na 3:2. Opavský tým tedy čeká hodně zdatný soupeř.

Utkání v Brně bude vedle Pavla Zavadila specifické i pro asistenta Josefa Dvorníka. „Do Brna se těším. Hrával jsem tam tři a půl roku, navíc hrajeme proti Zlínu, který je trošičku mým domácím klubem,“ svěřila se pravá ruka trenéra Romana Skuhravého. „Věřím, že podáme o něco lepší výkon než na Spartě a Zlín porazíme,“ podotkl Josef Dvorník.

Nový kouč Fastavu Michal Bílek pracuje se silným týmem. Jeho největší hvězdou je mezinárodním fotbalem ošlehaný Petr Jiráček. „Sílu mají velkou. Zlín má v kádru poctivé kluky. Navíc se jim do útoku vrátil Poznar, který může oprášit spolupráci s Železníkem,“ okomentoval sobotního soupeře Josef Dvorník a přidal další postřeh: „Pod trenérem Bílkem změnili systém hry, ale pořád to bude zabezpečená obrana a brejkové situace.“

Slezský FC Opava sice v prvním kole padl na Letné se Spartou, ale na výkonu, který předvedl, se dá stavět. „V týdnu jsme měli video. Bylo vidět, že spousta věcí, které běžně děláme, se v tomto utkání objevovala. Věřím, že budeme ještě více silnější na míči a připravíme si daleko více šancí, ze kterých budeme střílet góly,“ prohlásil optimisticky asistent Skuhravého. Zároveň upozorňuje na silnou zbraň zlínského Fastavu: „Standardní situace mají dlouhodobě vynikající. Z jejich hry čiší velká bojovnost,“ všiml si.

Chystají trenéři změny opavské sestavě? „Tým je až na Honzu Žídka kompletní. Nevylučujeme, že nějaká změna v sestavě bude. O nic velkého ale nepůjde,“ uzavřel Josef Dvorník.

Sobotní zápas má na brněnském stadionu v Srbské výkop od 17 hodin.

Informace pro fanoušky

Pro fanoušky, kteří se chystají vyrazit do Brna, jsme připravili souhrn důležitých organizačních informací, který naleznete v samostatném článku na webu.

Brány stadionu se otevřou hodinu před výkopem, tj. v 16.00. Souběžně s otevřením stadionu se pro fanoušky Slezského FC otevře také fanshop za sektorem M brněnského stadionu, kde budou k dostání trika, šály či dresy.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies