oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 31.5., 26.kolo
FK Teplice 2
Slezský FC Opava 2
středa 3.6., 27.kolo
SFC Opava 
od 18:00
 Bohemians 1905
Třináctka na turnaji

Opavská třináctka pátá na turnaji v Prostějově

08.06.2016, autor Redakce
O P A V A – Hráči naší patnáctky se před nedávnem představili na kvalitně obsazeném turnaji v Prostějově. V základní skupině obsadili druhé místo a postoupili do skupiny o první až šestou příčku. Nakonec skončili pátí.

Konfrontace se silnými soupeři pro mladé Opavany nedopadla vůbec špatně. V rámci základní skupiny nestačili pouze na celek pozdějšího vítěze AS Trenčín, s nímž prohráli 1:8. Tento duel se Slezanům nepovedl a po prvním turnajovém dni přišli o zraněného Dalibora Večerka a zdravotními obtížemi sužovaného Philippa Skronta. Tato dvojice však s ostatními zůstala a dále své spoluhráče podporovala alespoň z lavičky.

„Nás může jen mrzet to, že v utkání s MŠK Žilina, která pro mě byla z herního pohledu nejlepším týmem na turnaji, jsme si v závěru vytvořili dvě gólovky, které jsme měli proměnit a mohli tak zápas vyhrát. A také další utkání s MFK Frýdek-Místek jsme hráli velmi dobře. Převážnou část zápasu jsme byli nastěhováni na půlce soupeře a vytvářeli si šance, ale nakonec jsme to nedotáhli do úspěšného konce. To už tak ale někdy bývá. Nakonec jsme obsadili 5. místo na turnaji, který s přehledem vyhráli hráči AS Trenčín,“ popisoval trenér naší třináctky Martin Kotala.

„Na závěr chci klukům poděkovat a pochválit je za jejich přístup, výkony a velmi dobrou reprezentaci našeho klubu. Zase se ukázalo, že tým má kvalitu, která vychází z výborných individuálních schopností některých hráčů. Ty následně navazují na kombinační kvalitu celého týmu. A jen ještě doplním, že i přes to, že naše zápasy s MFK Frýdek Místek a FC Baník Ostrava mají vždy velký náboj, tu správnou rivalitu a jsou vždy odehrané s velkou chutí, snahou a korektností všech hráčů na hřišti, tak jsem rád, že se do finálové skupiny s námi dostali i kluci z MFK Frýdku Místku,“ doplnil.

Martin Kotala litoval, že se do skupiny o první až šesté místo nedostal ostravský Baník. Z pohledu ligy MS žáků Sever by to podle něj byla stoprocentní vizitka. Ostravané se však nakonec dobrými výkony prezentovali i ve druhé skupině o 7. až 12. místo. „My ještě máme před sebou nějaké přátelské utkání a turnaj v Praze, takže to vidím tak, že sezónu ukončíme v předposledním týdnu června, kdy potom čeká kluky měsíc volna před zahájením letní přípravy,“ uzavřel trenér opavské třináctky.

Turnaj Prostějov

I. skupina: 1. SK Prostějov, FC Sparta Brno, FC Baník Ostrava
II. skupina: MFK Frýdek Místek, FK Pardubice, MŠK Žilina, ŠK Slovan Bratislava
III. skupina: FC Zbrojovka Brno, SFC Opava, FC VION Zlaté Moravce, AS Trenčín

Výsledky SFC Opava U-13 v základní skupině:

SFC Opava – FC VION Zlaté Moravce 3:0
Branky Opavy: Martin Frey, Jan Jelen, Denis Kramář.

SFC Opava – AS Trenčín 1:8
Branka Opavy: Jan Jelen.

SFC Opava – FC Zbrojovka Brno 2:0
Branky: Denis Kramář, Tomáš Rataj.

SFC Opava obsadil v základní skupině druhé místo a postoupil do finálové skupiny o 1. – 6. místo.

Postupující ze skupin: AS Trenčín, SFC Opava, 1. SK Prostějov, FC Sparta Brno, MŠK Žilina, MFK Frýdek Místek

Druhý den SFC Opava U-13 na turnaji - finálová skupina:
SFC Opava – 1. SK Prostějov 0:2

SFC Opava – FC Sparta Brno 4:3

Branky Opavy: Denis Hais, Lukáš Manderla, Tomáš Rataj, Jan Rozsypal.

SFC Opava – MŠK Žilina 2:2
Branky Opavy: Jan Jelen, Tomáš Rataj.

SFC Opava – MFK Frýdek Místek 2:3
Branky Opavy: Jaromír Blažej 2.

SFC Opava – AS Trenčín 2:4
Branky Opavy: Tomáš Rataj 2.

SFC Opava U-13 skončil celkově pátý.

Za SFC Opava U-13 v Prostějově nastoupili:
Brankáři: Šimon Makovický, Dominik Plodzieň
Hráči: Jaromír Blažej, Martin Frey, Denis Hais, Šimon Henčl, Radim Hrbáč, Jan Jelen, Lukáš Kollek, Denis Kramář, Lukáš Manderla, Tomáš Rataj, Jan Rozsypal, Philip Skront, Martin.

Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies