oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 16.1., 15.kolo
SFC Opava 
14:00
 Zlín

Opavu čeká derby s Vítkovicemi. SFC je favoritem

05.05.2017, autor Redakce
Opava – Sobota 6. května bude v Městských sadech ve znamení derby. Opava totiž od 18 hodin hostí Vítkovice. Ty jsou sice na předposledním místě v tabulce, ale jaro mají zatím skvělé. Stíhací jízda za záchranou jim zatím vychází.

Mezi velké opory týmu patří i dva bývalí hráči Slezského FC Opava. Brankář Josef Květon a stoper David Mikula, který je dokonce kapitánem týmu.

„Stačí se podívat na jarní tabulku, tam jsme získali stejně bodů jako Vítkovice. Na jaře došlo k velkému oživení Vítkovic. Už během vzájemného přípravného zápasu v zimě bylo vidět, že tvrdě pracují,“ řekl k sobotnímu soupeři trenér Roman Skuhravý.

„Netěží jen z bojovnosti, je to i dobře takticky připravený tým. K velkým postavám patří Květon, Mikula, Texl, Vaněk, nebezpeční jsou Myšinský s Fialou,“ vyjmenovává opavský kouč a dodává: „V posledních zápasech hrají obdobným stylem jako my, mají výborně zvládnutý brejk. Hrajeme doma a byla by z naší strany blbost jakýmkoliv způsobem zápas podcenit.“

Opavský kouč se s vítkovickým Ivanem Kopeckým dobře zná. Studovali spolu, proti sobě i hráli. „Jsem přesvědčený o tom, že je to ohromně pracovitý člověk, který umí jednoznačně získat hráče na svou stranu, a je to vidět. Ivanovi přeji úspěch v podobě záchrany. Budou si ale muset poradit bez tří bodů z Opavy,“ podotkl Roman Skuhravý.

„Opavu ve Vítkovicích vnímáme jako ambiciózní tým, který se ocitl na hraně postupu do první ligy. Víme, že je momentálně na vítězné vlně. Je to kvalitní tým, proti kterému musíme nastoupit sice s respektem, ale bez nějakých zbytečných obav. Víme totiž, že na každém týmu se dá něco najít, co to je u Opavy, to vám však pochopitelně neřeknu,“ usmál se trenér Vítkovic Ivan Kopecký.

„My sami se na zápas hodně těšíme, mimo jiné i proto, že se bude hrát na pěkném fotbalovém stadionu v bouřlivé kulise. Navíc i my jsme na jaře dokázali něco fantastického, vždyť kdo by si byl pomyslel, že teď budeme mít tolik bodů. Teď máme rychle za sebou dva ze tří nejlepších týmů soutěže, konfrontaci s nimi vyhlížíme, a když to trošku nadnesu, nám v podstatě soutěž začíná až teď. Ano, Opava je velký favorit zápasu, my jí však chceme úlohu co nejvíce znepříjemnit,“ řekl Ivan Kopecký.

Směrem k Romanu Skuhravému poznamenal: „Mám velkou radost z toho, že se Roman s Opavou, pro kterou je to fantastický úspěch, dostal do finále Českého poháru. Přeju mu z celého srdce, aby uspěl i v něm.“

Domácím bude chybět vykartovaný záložník Václav Mozol, naopak v nominaci figuruje jméno Zdeňka Pospěcha. Zápas začíná v sobotu od 18 hodin, a pokud se na stadion nechystáte osobně, můžete průběh utkání sledovat prostřednictvím textové on-line reportáže.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 14:00 |
Slezský FC Opava
FC FASTAV Zlín