oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 17.4., 27.kolo
Mladá Boleslav 
14:00
 SFC Opava

Pavel Zavadil novým sportovním manažerem Slezského FC

17.12.2020, autor Klub | FOTO: Eliška Žídková, SFC
Opava – Slezský FC bude mít od 1. ledna nadcházejícího roku nového sportovního manažera. Po konci bohaté hráčské kariéry se jím stane Pavel Zavadil, který má v Městských sadech na co navazovat.

„Jménem Slezského FC je mi obrovskou ctí pogratulovat Pavlovi k jeho neuvěřitelné kariéře. Věřím, že tak, jak byl úspěšný na hřišti, se mu bude dařit také mimo něj. Máme podobný pohled na fotbal, směřování klubu a rozumíme si i lidsky. Jsem přesvědčen o tom, že nám pomůže,“ tvrdí ředitel Slezského FC Opava Jaroslav Rovňan.

Po konci Aloise Grussmanna aplikoval opavský klub tzv. anglický model, kdy pozici sportovního manažera a hlavního trenéra obsadila jediná osoba – Radoslav Kováč. To se nyní změní. „Už dopředu jsme avizovali, že tohle je pouze dočasné řešení. Pavel se společně se mnou v posledních týdnech účastnil jednání s hráči, aby si osahal novou roli. Jsme na jedné vlně, jednoznačně bude přínosem,“ nepochybuje Kováč. „Na nás teď je, abychom Pavla plnohodnotně nahradili na hřišti,“ dodává s úsměvem.

Klub má obrovský potenciál, chceme ho dostat výš

Pavel Zavadil se oficiálně stane sportovním manažerem Slezského FC Opava od 1. ledna roku 2021. „Už, když jsem prodlužoval hráčskou smlouvu, hovořili jsme o mé budoucnosti. Jsem rád, že jsme se domluvili a mohu pokračovat v SFC. Jsem tady moc spokojený, navíc si myslím, že tenhle klub má obrovský potenciál. Chceme ho dostat výš. Udělám maximum, abych tomu pomohl, ale je to o práci nás všech. Pracují tady lidé, kterým absolutně důvěřuji. Věřím, že společnými silami pomůžeme posunout klub nahoru,“ říká Pavel Zavadil.

Připomeňme, že po Aloisi Grussmannovi je Pavel Zavadil dalším bývalým excelentním středopolařem, který se ujme pozice sportovního manažera ve Slezském FC Opava. Zároveň nevylučuje, že se ještě objeví na hřišti. „S trenérem už jsme se bavili, že bych se možná v lednu ještě částečně připravoval s mužstvem a byl připravený, kdyby náhodou něco hořelo, ale jinak se chci naplno ponořit do nové role. Vím, že mě čeká spousta práce,“ doplňuje Zavadil.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies