oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 4.4., 27.kolo
SFC Opava 
od  
 Bohemians 1905
Preview: Znojmo - SFC Opava

Slezský FC vyjíždí na jih Moravy, čeká jej lídr soutěže ze Znojma

12.11.2015, autor Redakce
O P A V A - Po přesvědčivém vítězství nad rezervou olomoucké Sigmy čeká Slezský FC skutečná výzva. V pátek 13. listopadu od 17:30 se totiž představí na půdě vedoucího celku Fotbalové národní ligy Znojma, které před svými vlastními fanoušky v této sezoně ještě neprohrálo.

Bilance znojemského celku na domácím stadionu je skutečně úctyhodná. Ze sedmi utkání, která zde odehrál, pouze v jednom případě remizoval. O body Znojmo připravila pouze Karviná, a to už ve druhém kole. Od té doby tým naladil neskutečnou formu a prohrál pouze na hřišti Sokolova. O nadstandardní fazoně svědčí také podoba skóre.

Znojemští zatím nastříleli rovných třicet branek, lepším útokem ve druhé lize nikdo nedisponuje. Góly jsou přitom víceméně rozprostřeny mezi několik hráčů mužstva, ofenziva tedy nestojí na jednom nebo dvou kanonýrech. Pět přesných zásahů má na kontě ostrostřelec Rostislav Šamánek, po čtyřech si pak zatím zapsali David Ledecký, Šimon Šumbera, Libor Žondra a Radim Nepožitek. Posledně jmenovaný je přitom opavským fanouškům dobře znám, neboť ve Slezském FC v minulosti působil.

Jméno si však tento šikovný středopolař udělal právě ve Znojmě. V jeho kádru bychom našli ještě jednoho fotbalistu s opavskou minulostí. Jde o obránce Radka Mezlíka. Hlavním koučem je fakticky Radim Kučera, který ještě v minulé sezoně fungoval jako asistent Jana Baránka v našem klubu.

Ve znojemském klubu je ovšem jako hlavní trenér veden Petr Uličný, jenž je ve skutečnosti klubovým mentorem a rádcem. Vše se změní, jakmile si Radim Kučera dodělá potřebnou licenci. Potom může být oficiálně zapsán jako hlavní kouč Znojma. Mimochodem také Petr Uličný před patnácti lety trénoval Opavu.

Uveďme ještě, že hra Jihomoravanů není založená pouze na vynikajícím útoku, ale i kvalitní defenzivě, která je při jedenácti inkasovaných brankách čtvrtou nejlepší ve Fotbalové národní lize. Možná na tom sehrává fakt, že jedním ze znojemských asistentů je velezkušený Bulhar Todor Yonov, který dlouhá léta platil za klíčového stopera klubu.

V minulém kole Znojmo po čtyřech vyhraných zápasech v řadě ztratilo body, když jen remizovalo ve Vlašimi 1:1. Za hosty sice otevřel skóre Tomáš Okleštěk, ale ve druhé půli vyrovnal Ondřej Průcha. Podle ohlasů ovšem Znojmo bylo lepším týmem, mělo více šancí a tři body by si nejspíš zasloužilo více než soupeř. Náš výběr se o minulém víkendu proti rezervě Olomouce střelecky nastartoval, když zvítězil 4:0.

Znojemští jsou sice silným protivníkem, ale při pohledu na výsledky z uplynulé sezony se s nimi dá hrát vyrovnaný fotbal. Opava uhrála dvě remízy – venku 1:1 a doma 0:0. V sestupovém ročníku 2012/2013 z toho ale pro nás byly dvě prohry – venku 1:2 a doma 0:1. Slezané by neměli být bázliví, ale proti favoritovi s tak silným útokem se nabízí hrát ze zajištěné obrany a spoléhat na rychlé kontry.

Na závěr ještě dodejme, že na znojemském hřišti se bude hrát dvakrát během tří dnů, takže uvidíme, jak na tom bude terén. Znojemský městský stadion totiž hostil duel reprezentačních dvacítek mezi Českou republikou a Nizozemskem. Lvíčata mimochodem nakonec remizovala 2:2. Mladí Oranjes však vyrovnali až v první minutě nastavení.

Z utkání bude připraven také textový on-line přenos.

Sestava Znojma z posledního druholigového zápasu ve Vlašimi.

Znojmo: Veselý – Mezlík, Cihlář, Odehnal, Helísek – Šumbera, Nepožitek, Okleštěk, Stáňa (89. Alaca) – Ledecký (83. Lapeš), Šamánek (71. Njire).Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies