oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
středa 27.1., 14.kolo
Bohemians 1905 
16:00
 SFC Opava

Slezský FC vyráží ven, v derby se střetne s Vítkovicemi

21.10.2016, autor Redakce
Opava – Fotbalisté druholigového áčka jsou na koni. Po domácí demolici Táborska a senzačním pohárovém postupu přes Slovácko se v sobotu 22. října od 15:30 představí na hřišti soupeře. V dalším kole Fortuna národní ligy se v rámci regionálního derby utkají s Vítkovicemi.

Duel se Slezským FC bude prvním zápasem Martina Pulpita jako novopečeného trenéra Vítkovic. De facto však půjde o jeho obnovenou vítkovickou premiéru. Právě v tomto klubu totiž před osmnácti lety dostal svou první trenérskou šanci jako kouč ve druhé lize. Změna na této pozici byla logickou reakcí na situaci, v jaké se Vítkovice momentálně nachází.

Po jedenácti kolech mají na kontě pouhých šest bodů a v současnosti jim patří nelichotivé předposlední místo tabulky. Jediná dvě vítězství si připsaly ještě v srpnu. Nejprve si v úvodním kole doma poradily s Prostějovem a v dalším klání rovněž před vlastními diváky zdolaly také Táborsko. Tímto výčet bodových úspěchů ostravského klubu končí.

Po výhře nad Jihočechy tým upadl do velké krize a připsal si osm po sobě jdoucích porážek. Když přitom pomineme prohry 2:5 z Frýdku-Místku a 0:3 ze Žižkova, Vítkovičtí svému protivníkovi vždycky podlehli pouze o jedinou branku. Šňůra porážek každopádně stála místo kouče Romana Westa. Podle sportovního ředitele Vítkovic Marka Pohorelliho se klub dostal do situace, kterou bylo potřeba řešit.

Změna na trenérské stolici tak pro náš celek možná přichází v ten nejméně vhodný moment, protože příchod nového kouče obvykle přináší nový impuls. Za několik dní, co Martin Pulpit u mužstva je, se mu ovšem jen stěží povede vymýtit problémy, které mužstvo sužují. A to zejména v defenzivě. Vítkovice inkasovaly celkem třiadvacet branek. Horší v této bilanci je pouze Třinec. Složení vítkovické obrany se neustále mění a stabilní čtveřice se nyní již bývalému trenérovi Romanu Westovi hledala velmi složitě.

Pro Opavu nejznámější postavou vítkovického obranného valu je David Mikula, který před příchodem do Ostravy nastupoval právě za Slezský FC. Hlučínské barvy v minulosti hájil také další stoper Radek Coufal. Nejvíce to z vítkovické eskadry zatím pálilo útočníkovi Vladimíru Mišinskému, jenž se v dosavadním průběhu ročníku trefil pětkrát. Gólově ho doplňují i jiní forvardi – Radim Jurča a bývalý střelec Baníku Dominik Kraut. Každému z nich se povedlo skórovat dvakrát.

Družina trenéra Romana Skuhravého doufá, že se jí povede navázat na výsledek z posledního měření sil. Oba celky se v rámci letní přípravy střetly v červenci na hřišti Kobeřic. Tento zápas tehdy naprosto jasně vyzněl pro Opavu. Vítkovice odjely s debaklem 0:5. Nezapomenutelná byla především trefa Honzy Žídka, který krásně skóroval ranou z poloviny hřiště. Tato branka se dokonce dostala do pravidelné rubriky TV Nova – Borec na konec.

Důležité informace pro fanoušky mířící do Vítkovic

Vítkovický klub vydal doporučení pro opavské fanoušky, kteří se chystají podpořit Slezský FC přímo do Ostravy.

Kapacita Městského stadionu je 14 882 míst k sezení + 40 míst pro TP. Fanoušci, kteří přijedou po vlastní ose, budou moci parkovat na placeném parkovišti u Ostravar arény. Cena parkovného činí 50,- Kč / zápas. Nájezd je z ulice Závodní a vzdálenost na stadion do sektorů hostů je zhruba 300 metrů.

Pro fanoušky hostů je v sektorech C1 až C4 vyhrazeno celkem 1 365 míst (viz. detail sezení v plánku níže). Cena vstupenky do sektorů C1 až C4 je 60,- Kč. Pro komfortní odbavení hostujících fanoušků bude k dispozici v den utkání, hodinu před jeho výkopem, v sektoru vstup vlajkonoši hosté, minimálně jedna pokladna (viz orientační plán areálu níže). Fanoušci hostujícího klubu nemusí být na základě aktuálního vyhodnocení bezpečnostní situace vpuštěni do jiného sektoru stadionu, a to ani v případě, že do něj budou mít platnou vstupenku – proto opavské fanoušky žádáme, aby si jiné vstupenky nepořizovali a vyhnuli se tak případným mrzutostem. Vzhledem k pečlivému odbavení při vstupních bezpečnostních prohlídkách prosíme fanoušky, aby přijeli do Ostravy včas.

Přístupové a odchodové trasy jsou shodné, a jsou vyznačeny v plánku níže (banner "vstup hosté" a "červená šipka" vyznačuje příchod od ulice Závodní k pokladnám hostů a modrá šipka značí příchod od pokladen k vlastním sektorům pro hosty). Pro pečlivé, rychlé a komfortní odbavení budou pro fanoušky připraveny minimálně dva bezpečnostní koridory. V sektoru hostů se budou nacházet WC a občerstvení. Vstup pro fanoušky hostů je připraven z ulice Závodní.

Na stadionu je nutno dodržovat Návštěvní řád. Do sektoru nebudou vpuštěny osoby zjevně pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Budou prováděny namátkové testy a dechové zkoušky za asistence strážníků městské policie.

Na utkání je zakázáno vnášet jakékoliv tvrdé tyče či jiné předměty které mohou být použity jako zbraň, vlajky a předměty z z hořlavého materiálu, nebo se zakázanou symbolikou. Je zakázáno používat pyrotechniku a kouření na stadionu mimo vyhrazená stanoviště pro kuřáky. V celém areálu je také zakázán prodej a konzumace alkoholických nápojů.

Dovolujeme si také upozornit na změnu v návštěvním řádu a to, že nebudou otevřeny žádné úschovny. Žádáme tedy fanoušky, aby si kabelky, batohy, tašky při vstupu na stadion ponechali v úschovně na vlakovém nádraží, v autech nebo si je nebrali sebou na stadion, neboť nebudou vpuštěni. Tímto se předejde možným nedorozuměním na bezpečnostních prohlídkách.

Na stadion je zakázáno vnášet předměty, kterými by mohla být jakkoliv ohrožena bezpečnost osob a zázemí na stadionu nebo samotný průběh utkání. V případě podezřelého, či nevhodného chování před vstupem na stadion, má pořadatel právo vyzvat diváka, aby se legitimoval pořadatelské nebo bezpečnostní službě.

U standardních fanouškovských vlajek žádáme, aby tyto nebyly vyvěšovány na místa, kde budou překrývat reklamní bannery. Upozorňujeme, že v takovém případě pořadatelská služba vlajku překrývající reklamní bannery odstraní. Dále si dovolujeme upozornit fanoušky hostů, že jakéhokoliv poškození atletické dráhy způsobí škodu vyvozující trestný čin.

Rádi bychom, aby utkání proběhlo v duchu „fair play“ - bez excesů obou fanouškovských táborů, a to bez dopadu na oba kluby.

Plánek stadionu ve VítkovicíchPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies