oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.5., 30.kolo
Vlašim 3
SFC Opava 1
čtvrtek 19.5., BAR1
SFC Opava 
17:00
 Bohemians 1905

Slezský FC vyrazil na soustředění. Chybí zraněný Sus

27.01.2020, autor Redakce
Opava – Fotbalisté Slezského FC v pondělí dopoledne vyrazili na čtyřdenní herní soustředění na jih Moravy.

Využívat budou zázemí hotelu Vinice Hnanice a hřiště s přírodní trávou v rakouském Retzu. „Jedeme tam hlavně pro to, abychom začali trénovat na přírodní trávě a kluci si zvykli na to, co je čeká v mistrovských utkáních. Teď skončila fáze, kdy jsme rotovali všechny hráče, kteří byli připraveni a zdraví mimo těch, co měli drobné problémy,“ říká opavský kouč Jiří Balcárek.

Do Hnanic míří takřka kompletní kádr. Výjimkou je Martin Sus, kterého na soustředění nepustily problémy se zády. „Pro starší kluky nebo hráče, kteří měli zdravotní potíže, je umělá travá specifická, takže jsme je spíš šetřili. Zavoš i Železo už ale budou na přírodní trávě plnohodnotně trénovat s námi,“ prozrazuje trenér Slezského FC.

Je už opavský kádr uzavřený? „Řekl bych, že víceméně ano, ale vždycky je tam určitá možnost změny. Plyne i z toho, jaký výkon jsme podali v sobotu ve druhém poločase, kdy jsem byl na hráče naštvaný. Obecně už ale není moc času zkoušet. Budeme se soustředit na hledání ideální jedenáctky,“ vysvětluje Balcárek.

Na jih Moravy neodcestují obránce Matěj Helebrand a brankář Jan Vyklický, jejichž nejbližší budoucnost se momentálně řeší. Totožná je situace u Bronislava Stáni a Endyho Opoku Bernadiny, kteří se připravují s rezervním týmem.

Nominace Slezského FC Opava na herní soustředění (Hnanice)

Brankáři: Vilém Fendrich, Kryštof Lasák a Vojtěch Šrom.
Obránci: Štěpán Harazim, Matěj Helešic, Josef Hnaníček, Matěj Hrabina, Marek Kodr, Adam Rychlý a Jan Žídek.
Záložníci: Bojan Dordič, Tomáš Jursa, Karol Mondek, Jan Řezníček, Jan Schaffartzik, Filip Souček, Jiří Texl, Petr Zapalač a Pavel Zavadil.
Útočníci: René Dedič, Václav Juřena, Dominik Smékal a Lukáš Železník.

Realizační tým: Jiří Balcárek (trenér), Miroslav Paul (asistent trenéra), Michal Hampel (kondiční trenér), David Hampel (trenér brankářů), Tomáš Andrés a Kamil Bitta (maséři), Pavel Prusek (fyzioterapeut).