U16 vyhrála v Prostějově. Ligové dorosty po dobrém výkonu prohrály se Slavií

19. 4. 2022

Opava – Již před Velikonocemi nastoupily ke svým utkáním dorosty. Ligové dorosty se ve čtvrtek utkaly s pražskou Slávií, které byly více než vyrovnaným soupeřem. Kategorie U18 a U16 pak v pátek zajížděly ke svým zápasům do Prostějova.

SFC Opava U19 – SK Slavia Praha U19 0:3 (0:1)

Branky:Kazeem, Jinoch, Novák
ŽK:Ceniga, Pejša, Blažej – Kazeem

Opava:Schönwalder (25. Kašný), Ceniga (62. Dodek), Jaroszek, Pejša, Chládek (75. Groda), Blažej, Šeba, Hendrych (75. Segeťa), Blažej, Němec, Blatný (75. Manderla)
Slavia Praha:Slavata, Zapletal, Konečný, Žitný, Fatrdle (88. Piták), Voriazidis, Novák, Šimeček (76. Kőrbler), Toula, Kazeem (61. Vajgl), Jinoch

„Utkáním proti Slávii Praha jsme začali sérií těžkých zápasů s týmy v popředí ligové tabulky. Stejně jako minulý týden v Brně, i dnes jsme odehráli vyrovnaný zápas a ověřili si, že pokud plníme taktické úkoly, které jsou podpořené kvalitním fyzickým výkonem, budeme vyrovnaným soupeřem komukoliv. Bohužel se dopouštíme hrubých individuálních chyb, které nám prozatím neumožňují bodovat," uvedl trenér U19 Josef Dvorník.

SFC Opava U17 – SK Slavia Praha U17 2:4 (1:1)

Branky:2x Ligač – Kopecký, Vajgl, Hájek, Wesolowsky
ŽK: Souček, Kubát, Lazecký – Kolář, Hájek, Vajgl

Opava:Souček, Buchta, Kubát, Šrek, Wehowský, Lazecký, Géryk (82. Sedláček), Panyla (46. Honeš), Vyležík, Nováček, Ligač
Slavia Praha:Tomas, Kolář (85. Wesolovsky), Bouchner (73. Parpel), Lopatář, Jelínek, Hájek, Kopecký, Urban (52. Vajgl), Zelenka, Fiker, Piták

„V utkání s velmi silnou Slavií Praha jsme sice tři body nezískali, ale podali jsme výkon, za který se nemusíme stydět a na kterém můžeme stavět. V prvním poločase jsme hráli velmi dobře a vytvořili jsme si dvě až tři velmi dobré příležitosti ke vstřelení branky a hráči podali výkon na hranici jejich možností. Z kraje druhého poločasu jsme se navíc dostali do vedení 2:1 a měli obrovskou příležitost dát na 3:1, bohužel nám nepřálo štěstí. Místo toho Slavie z rohu vyrovnala na 2:2 a vzápětí ze zbytečné penalty už vedla 2:3. Na utkání mě mrzí, že kluci nebyli odměnění za svůj výkon bodovým ziskem, protože by si to zasloužili. Slavie na tento zápas nebude vzpomínat, jako na jeden z těch lehkých a to nás musí těšit," zhodnotil utkání trenér U17 Tomáš Mrázek.

1. SK Prostějov U18 – SFC Opava U18 2:1 (1:1)

Branky:Klimeš, Karásek – Krömer
ŽK:Bažant, Klimeš, Šmíd – Kaluža, Boček, Sorotník

Prostějov:Malysa, Bažant, Morávek (86. Bartoň), Gottwald (73. Karásek), Spáčil, Němeček (80. Janeček), Pěček (63. Růžička), Procházka, Klimeš (89. Šmíd), Horák, Novotný
Opava:Vltavský, Kaluža (77. Střážnický), Věntus. Murín, Stříbný, Boček, Sochor, Barták (66. Zavadil), Krömer, Hluchník (Grulich), Vala (77. Sorotník)

„Utkání proti Prostějovu jsme bohužel výsledkově nezvládli, když jsme prospali začátek a koncovku zápasu. Soupeř na nás v úvodních minutách vletěl agresivním a rychlým presinkem, ze kterého byli hráči zaskočeni a nevěděli si s ním rady. Z toho vyplynula branka hned v první minutě, kdy nás donutili při naší rozehrávce k hrubé chybě, kterou následně potrestali. Naštěstí nás tato chyba nepoložila, hru jsme dokázali vyrovnat a to díky Hluchníkovi, který vyslal do úniku Krömera, ten se nemýlil a srovnal na 1:1. Zbytek poločasu a vlastně i celý zápas pak byl o celé řadě osobních soubojů, které byly víceméně na hraně od obou mužstev. Ještě v první půli jsme měli dva nebo tři náznaky, které jsme bohužel pro nás nedokázali dohrát do zakončení. Ve druhém poločase jsme byli o něco lepším týmem. Byli jsme častěji na míči a měli celou řadu slibných šancí ke skórování, kdežto soupeř neměl skoro žádnou. Přesto se mu v 86. minutě podařilo skórovat, kdy po ojedinělé šanci, a díky individuální kvalitě jednoho hráče, skórovali a získali tak všechny body. Je to obrovská škoda, myslím si, že jsme si prohrát nezasloužili a minimálně bod jsme mohli odvést," okomentoval zápas David Drexler, trenér U18.

1. SK Prostějov U16 – SFC Opava U16 0:1 (0:0)

Branky:Vladař
ŽK:Pařízek, Racek – Endrych

ČK:Baar (Opava)

Prostějov: Pařízek, Burget (46. Ošlejšek), Srostlík (77. Lagovský), Illík (58. Trubač), Krása, Mitana, Kohoutek, Racek, Bureš (58. Vaněček), Navrátil, Kaštyl (77. Nesvadba)
Opava: Martinák, Dědík (55. Hendrych), Baar, Blahut, Galík, Andrle, Hendrych (78. Zacpal), Hejhal, Endrych, Winkler (69. Tomíček), Vladař

„Utkání v Prostějově bylo pro nás vůbec první na přírodním hřišti, za což jsme rádi. Utkání jsme začali lépe než domácí, a myslím si, že jsme působili fotbalovějším dojmem. Nicméně, utkání se změnilo v 37. minutě, kdy rozhodčí, z mého pohledu necitlivě, vyloučil našeho hráče. O poločase jsme tak kluky nabádali k trpělivosti a hře v bloku s rychlým přechodem do útoku. Kluci to dodrželi a musíme je tak pochválit. A to nejen za to, že dokázali zápas zvládnout vítězně, ale hlavně je to ukázka jejich charakteru, kdy si dokázali, že i v deseti se dá hrát a bojovat jeden za druhého, toho si vážíme," zhodnotil páteční výhru trenér František Metelka.