oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
Preview: SFC Opava - Kroměříž

V sobotu přijede Kroměříž, Václav Zapletal ale hrát nebude

12.09.2013, autor Redakce
O P A V A - Hanácká Slavia Kroměříž je nejblíže na seznamu dalších týmů, které se představí na opavském stadionu. Výběr trenéra Romana Sklenáře jede do Slezska povzbuzen vysokou výhrou 5:0 nad Hlučínem. Favoritem zápasu, který startuje v sobotu 14. září v 16 hodin, ale zůstává Slezský FC.

Hostující kouč bude navíc postrádat klíčovou postavu svého týmu, záložníka Václava Zapletala, který v Kroměříži z Opavy hostuje. Na základě dohody obou klubů je jeho start vyloučen.

„Mrzí mě, že hrát nemohu, ale i tak se do Opavy těším. Dorazím s rodinkou, pojmeme sobotu jako ideální den na výlet, těším se na opavské fanoušky,“ pousmál se Václav Zapletal. Favoritem zápasu je Opava, o tom nemůže být pochyb. „To je naše výhoda. Nemáme v Opavě co ztratit. Trenér nám říkal, že si tam jedeme pro body,“ prozradil osmadvacetiletý fotbalista.

Soupeř ve zkratce – Horácká Slavia Kroměříž
Rok založení: 1919 HS Kroměříž
Stadion: Stadion na Obvodové ulici (1 528 diváků)
Klubové barvy: červená, bílá, černá
Trenér: Roman Sklenář Posledních pět let:
2008/09 - MSFL (5. místo)
2009/10 - MSFL (10. místo)
2010/11 - MSFL (5. místo)
2011/12 - MSFL (15. místo)
2012/13 - MSFL (13. místo)
Největší úspěchy: Vítěz MSFL (2003/04), II. liga - 8. místo (2005/06)
Oficiální web: www.hskromeriz.cz

Silnou zbraní Hanácké Slavie je ofenziva, naposledy to prokázala v zápase s Hlučínem, kterému dala pětku. „Na obranu Hlučína musím říci, že výsledek byl pro ně krutý. Měli jsme štěstí, každá střela po brance skončila gólem,“ vrací se k týden starému utkání Zapletal.

Vedle exopavského Václava Zapletala je největší postavou Kroměříže Roman Dobeš. Pětatřicetiletý záložník, který prošel Gambrinus ligou. Hrával například za Synot Staré Město, Zlín anebo také v Dynamu Tbilisi, se kterým dokonce vybojoval mistrovský titul.

„Myslím si, že naše útočná fáze je kvalitní,“ podotkl Zapletal, který během své fotbalové kariéry nastřádal na své konto třiasedmdesát prvoligových startů. Byť nyní obléká dres sešívaných, Opavě stále patří. K tomu, zda se třeba objeví na jaře v jejím dresu, řekl: „Asi je to nepravděpodobné, ale na druhou stranu nikdy neříkej nikdy,“ podotkl Václav Zapletal.

Když ještě zaostříme na kroměřížskou sestavu, v brance je jedničkou mladý zlínský gólman Jiří Adamuška, v obraně Jiří Perůtka, který v dresu Slovácka nastřádal třicet startů v nejvyšší soutěži. V záloze pak patří k tahounům Zdeněk Šturma. Opavští si musí dát pozor také na mladého snipera Radka Janoštíka.

Přijďte podpořit opavské fotbalisty v sobotu 14. září od 16:00 na stadion do Městských sadů. Slezský FC potřebuje vaši podporu!

Průběh utkání můžete sledovat také na serveru Onlajny.com.

Pravděpodobné sestavy:
  • Slezský FC Opava: Godula – Hrabina, Swiech, Dvorník, Keresteš – Metelka, Wirth, Sedláček, Schaffartzik – Jurečka, Komenda.
  • Horácká Slavia Kroměříž: Adamuška – Stojaník, Mikulica, Budín, Nevřala – Perůtka, Steiner – Lapeš, R. Dobeš, Šturma – Janoštík.
Porovnání soupeřů v letošní sezoně MSFL
Slezský FC Opava Hanácká Slavia Kroměříž
SFC Opava 2. pozice v tabulce 12. HS Kroměříž
12 získané body 4
4 – 0 – 1 výhry – remízy – prohry 1 – 1 – 3
12:7 skóre 9:8


Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies