Jaroslav Kolínek

*12. září 1972

Seznamte se, obránce, kapitán, trenér, manažer a současný sportovní ředitel SFC. Téměř 11 tisíc ligových minut, 8 gólů a 12 sezon v opavských barvách. Jaroslav Kolínek, opavský patriot a legenda.

Svou fotbalovou kariéru začínal ve třetiligových Hranicích, kde působil do svých 22 let, než v roce 1994 zamířil do opavského Kaučuku. A právě od tohoto roku se začala psát historie opavského kapitána, který strávil ve žlutomodrých barvách dohromady dlouhých 12 sezon, z toho šest prvoligových. Po svém příchodu se stal součástí týmu, který vybojoval vůbec první postup mezi tuzemskou elitu, po které následovalo dosud nejdelší působení A-týmu v první lize.

V Opavě působil bez přestávky až do sezony 2001/02, kdy vyměnil opavský trávník za ten olomoucký, konkrétně za ten na stadionu 1. HFK Olomouc. Olomoucké HFK v té době hrálo druhou ligu. Nicméně ještě v té samé sezoně se na jaře stěhoval do tehdy rovněž druholigových Vítkovic. Následující sezonu pak zahájil v Jakubčovicích, kde ovšem dlouho nepobyl a odešel do svého jediného zahraničního angažmá, v Lotyšsku. Toto zahraniční angažmá v FK Riga trvalo celkem rok a půl s tím, a vzhledem k tomu, že se v Lotyšsku hraje opačným systémem než ve většině Evropy, vyzkoušel si, jaké je to hrát systémem jaro - podzim.

Do Opavy se v roce 2005 vracel, aby pomohl klubu, který se v té době zmítal v problémech. V té době totiž opavský klub procházel turbulentními časy, když se po pádu až do Krajské soutěže pomalu drápal zpátky mezi elitu české fotbalové scény. Svou hráčskou kariéru zakončil v roce 2011 s bilancí 138 utkání, 8 gólů a 14 asistencí v první české lize.

Po aktivní hráčské kariéře ale u fotbalu zůstal, i když na opačné straně barikády, jako trenér. Svou trenérskou a funkcionářskou dráhu začal v Hlučíně, jako trenér kategorie U19 v sezoně 2013/14. Jeho práce nezůstala nepovšimnuta, a proto se přesunul v sezoně 2015/16 do Teplic, kde působil dlouhých 6 sezon. V průběhu jeho angažmá vykonával funkce asistenta trenéra U19, trenéra „béčka“ Teplic a také hlavního analytika. V současné době, konkrétně od sezony 2021/22 působí v Opavě jako sportovní manažer klubu.