Domácí neporazitelnost trvá! Výhru nad béčkem Sparty řídil Helešic

6. 11. 2021
Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Slezský FC Opava
2:0 (2:0)
AC Sparta Praha B

Statistiky

Branky: 15. z pen. a 27. Helešic.
Rozhodčí: Pechanec – Dobrovolný, Černoevič.
ŽK: Kadlec, Didiba, Darmovzal, Kramář, Digaňa – Dudl, Pudhorocký, Ryneš, Gelašvili, 83. Patrák, Sejk.
Diváci: 1 268.

Slezský FC Opava

Digaňa – Celba, Hnaníček, Janoščín, Kadlec – Darmovzal (61. Kramář), Rychlý – Pikul (61. Rataj), Didiba, Helešic (86. Šcudla) – Lukáš Holík (90+1. Gorčica). Trenér: Roman West.

AC Sparta Praha B

Kotek – A. Gabriel, Gelašvili, Večerka, Suchomel (71. Patrák) – Ryneš (80. Dao), Pudhorocký, Jonáš, Dudl (58. Šilhart) – Schánělec (58. Kozák), Sejk. Trenér: Michal Horňák.

Opava – Fotbalisté Slezského FC dál drží neporazitelnost, na stadionu v Městských sadech si poradili s rezervou Sparty v poměru 2:0. Obě branky vstřelil Matěj Helešic.

Oba celky vstoupily do utkání pěkně od podlahy. Hned v úvodu zahrozili sparťané, ale Pudhorockého vychytal skvělým zákrokem Digaňa. A pak se děly věci na opačné straně hřiště.

Hnaníčka ve vápně povalil Dudl a rozhodčí Pechanec nařídil penaltu, kterou bezpečně proměnil Matěj Helešic. Opava po úvodní brance ožila. Na Helešicův nadýchaný centr si naskočil Didiba, jehož hlavičku s vypětím všech sil vytěsnil na roh Kotek.

A právě z něj udeřilo, když odražený balon napálil bez přípravy zpoza šestnáctky Helešic mimo dosah sparťanského gólmana, který přes klubko hráčů před sebou nemohl vidět zhola nic – 2:0.

Kotek se pak vytáhl při zakončení Pikula, ale hlavně po změně stran, kdy zhruba čtvrthodinku před koncem dokázal vyrazit balon nad břevno po dalekonosném pokusu Holíka o lob.

V těch okamžicích Pražané otevřeli hru a Slezané hrozili z nebezpečných brejků. A byť ani jeden z nich nedotáhli do gólového konce, po závěrečném hvizdu se v Městských sadech hráčům děkovalo po vítězství 2:0 nad sparťanskou omladinou.

Na další zápas si budou muset opavští fotbalisté počkat až do pátku 19. listopadu, kdy se od 16.30 hodin představí před televizními kamerami ČT sport na půdě Ústí nad Labem.

sdílet