West po výhře v Ústí nad Labem: Fantazie! Hráči ukázali srdce

19. 11. 2021
Redakce
FK Ústí nad Labem
0:2 (0:2)
Slezský FC Opava

Statistiky

Branky: 19. Pikul, 32. Holík.
Rozhodčí: Berka – Poživil, Machač – Opočenský.
ŽK: Miskovič, Hudec, Ogiomade, Krobot, Mechmache – Hnaníček, Helebrand, Janoščín, West (trenér).
Diváci: 437.

FK Ústí nad Labem

Plachý – Prošek, Brak, Hudec, Písačka (64. Cantin) – Čičovský (64. Mechmache), Miskovič (46. M. Bílek) – Emmer (46. Gonzalez), Jiránek, Ogiomade (78. Angelozzi) – Krobot. Trenér: David Jarolím.

Slezský FC Opava

Digaňa – Helebrand, Hnaníček (82. Janjuš), Janoščín, Kadlec – Macháček, Darmovzal (90+1. Pisačič) – Šigut (69. Putyera), Holík (69. Gorčica), Pikul (90+1. Kirschner) – Kramář. Trenér: Roman West.

Ústí nad Labem – Po povedeném utkání na severu Čech nemohl být spokojenější. Střevní viróza, která se v týdnu prohnala opavskou šatnou, pořádně zamotala hlavu trenérovi Romanu Westovi. Ten neměl ani zdaleka k dispozici kompletní kádr, přesto jeho tým zápas na půdě Ústí nad Labem zvládl skvěle a zapsal třetí vítězství v řadě.

Vzhledem ke zdravotním trablům, které vyřadily ze hry některé fotbalisty, na sever Čech zamířili s opavským mužstvem i hráči širšího kádru. Poprvé ve F:NL naskočil v dresu Slezského FC od začátku středopolař David Macháček.

Slezané začali skvěle. Po opatrném úvodu se krátce po čtvrthodině hry dostali do vedení. Balon po dlouhém autu Matěje Helebranda prodloužil hlavou Denis Kramář přímo k Bartoszovi Pikulovi, jenž sice nejprve míč netrefil, ale na druhý pokus byl úspěšný a propálil gólmana Plachého – 0:1.

Na opačné straně si to mašíroval do opavského vápna Prošek, ale debutant v opavském dresu David Macháček ho na poslední chvíli čistým skluzem odzbrojil. Hned vzápětí chyboval ústecký záložník Miskovič. Zpětnou přihrávkou vysunul Lukáše Holíka, který se elegantně zbavil gólmana a střelou z ostrého úhlu do prázdné brány dvojnásobil náskok Opavy.V závěru první půle mohl snížit domácí Hudec, jenže míč po jeho zakončení z nebezpečné pozice vytěsnil konečky prstů nad břevno opavský brankář Digaňa. Po změně stran Slezané kontrolovali hru, Ústí nepouštěli do žádných šancí, naopak sami hrozili z nebezpečných protiútoků.

Po jednom z nich se k míči dostal Denis Kramář a svou schovanou střelou málem přelomil břevno ústecké brány. Následně jeho ránu z dobré pozice zblokovali domácí na roh. Třetí gól měl na noze i střídající Oliver Putyera. Po akci agilního Bartosze Pikula a jeho zpětné přihrávce před ním poloprázdná brána Ústí, ale Putyera ji přestřelil.

Fotbalisty Slezského FC to ale mrzet vůbec nemuselo. Dvoubrankové vedení uhájili a zapsali třetí vítězství ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE v řadě. Gólman Tomáš Digaňa navíc už pošesté udržel čisté konto.

sdílet